Ballīte pie Lemberga jeb kārtējie 21km

19.jūnijā kopā ar pāris domubiedriem devos uz Ventspili, lai tur piedalītos Ventspils Piedzīvojumu parka pusmaratonā. Izbraukšana no Rīgas bija paredzēta mazliet pēc 7, tādēļ jāceļās bija jau 6. Mierīgu garu sataisījos, saliku ceļasomu un tradicionāli kāpu velosipēdam mugurā, lai mītos uz randiņa vietu – centru.

Braucām ilgi, likās mūžību. Pa ceļam pamazām sapazināmies un notriecām laiku jautrās sarunās.

Kaitinoši bija kopskaitā 6 ceļa posmi, kas tika remontēti un kuros satiksme tika regulēta ar luksaforiem.

Sacensību centrā ieradāmies ļoti laicīgi, gājām reģistrēties, vēl nepārģērbušies skrienamajās drēbēs. Par laimi, jo pēc tam nolija pamatīga lietusgāze – būtu izmirkuši vienā paņēmienā un saluši vēl pusotru stundu līdz startam.

Starta zonā jau bija jūtams, ka tālāk cīnīsimies katrs par sevi. Galvā nobrieda mērķis beidzot palīst zem 2 stundām, kas man neizdevās šā gada NRM. Nolēmu turēties kopā ar tempa turētājiem uz 2h. Tā arī pirmo apli darīju. Pirmais pagāja, sājūsminoties par apkārt notiekošo, par superīgajiem līdzjutējiem un citiem skrējējiem. Otrajā ap vidu gluži nemanot no tempa turētājiem atrāvos. Kādu brīdi skrējām kopā divas Gunas.

Img_1374

Soļi turpināja likties raiti uz priekšu. Organizatori bija izveidojuši tiešām lieliskus fanu punktus. Īpaši gribētos uzslavēt bundzinieku – cepuri nost, kā viņš mizoja savas bungas. Šajā apļa vietā smaids pa visu ģīmi un kājas automātiski sāka kustēt ātrāk.

Bungas

Kopumā jāpievarē 4 apļi. Labi, ka apkārtne man sveša, jo es tikai ceturtajā aplī sāku iegaumēt, kur kas atrodas. Līdz ar to apnikums un garlaicība neiestājās. Pa vidu trasei darbojās kāds pensionāru pāris, kas lēja krūzītē ūdeni un piedāvāja to skrējējiem. Šur tur aplī parādās Jurģis – vienīgais neskrējējs no mūsu auto – ar ūdeni un fotokameru. Piebeidzot trešo apli, samanīju, ka tablo rāda 1h 27 min. Mazliet jau nogurums bija savācies, bet iespēja noskriet tik labā laikā lika vien kustēt tālāk uz priekšu un pieveikt pēdējo apli.

Īsi pirms finiša centos kustināt kājas, cik spēka. Vairāki no līdzjutējiem un jau noskrējušajiem dalībniekiem sauca uzmundrinājumus, kas vismaz vēl pāris sekundes ļāva ieekonomēt. Finišs un laimes sajūta. 

Img_1392

1 h 55 min. Par 8 minūtēm ātrāk kā pirms 4 nedēļām Rīgā. Kāds paspiež roku, kāds uzliek medaļu, vēl kāds iespiež rokās maisiņu ar visādiem labumiem. Pārdesmit metru aiz finiša līnijas satieku savējos, arī priecīgus.

Img_1393

Pašā laikā tiek piedāvāts saldējums un bezalkoholiskais aliņš – mans favorīts no bezgrādīgajiem – nulltā “Baltika”.

Pēc sātīgās maltītes un labāko apbalvošanas vēl pastaigājām pa Dienvidu molu un apskatījām Popes baznīcu.

Vakarā ap 21.00 atgriezāmies Rīgā, ar riteni vēl aizminu 7 km līdz mājām un tad gan vairs neko citu kā gulēt negribējās.

Tiekamies jau Kuldīgā!!! 😀

Advertisements

About gunaomg

Time is never an issue, it's what we do with it. Skatīt visus gunaomg rakstus

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: