Pirmā mana dalība xRace, uzreiz nakts posmā

Ilgs laiks pagāja, kopš xRace Rīgas posma, kamēr saņēmos uzrakstīt, kā gāja un ko par to domāju.

Kādu vakaru forumā izlasīju, ka tiek meklēti komandas biedri tautas klasē un, gari nedomājot, pieteicos. Savus komandas biedrus iepzinu un pirmo reizi satiku pāris dienas pirms sacensībām koptreniņā Gandrā, kur iemēģinājām kāpšanu pa alpīnisma sienu (un uzreiz arī nolēmām, ka sacensībās kāpšanas uzdevums tiks komandas vīrietim).

Sacensības sākās Rīgas svētku ietvaros plkst. 10 vakarā. Pa dienu biju atgriezusies no draugu kāzu svinībām un vēl mazliet paspējusi pagulēt. Ierodoties uz startu, jutos vēl diezgan miegaina. Ne uz ilgu :).

Pirmais uzdevums bija īstākais “time killer” – fotoorientēšanās Vecrīgā un rēbusa risināšana, lai iegūtu tālākas norādes par uzdevumiem. Pirmā daļa mums gāja veikli, jo pēc pirmajiem atrastiem punktiem nolēmām sadalīties un pārējos punktus ņemt atsevišķi. Paņēmuši katrs savus, satikāmies Līvu laukumā, lai ķertos klāt rēbusam. Lasot punktus, bija jāatrod konkrēti objekti un jāpieraksta to adreses. No šīm adresēm jāatrod rēbusa atslēga.

138_23478

Uzdevums paņēma ļoti ilgu laiku, līdz beidzot, manot, ka neviens xRace krekliņos tuvumā vairs nav redzams, nolemām vienkārši doties velonovietnes virzienā. Kā vēlāk izrādījās, uzdevums nebija pa spēkiem lielākajai daļai komandu. Pa ceļam izdevās noķert mini klases komandas dalībniekus, kas padalījās ar rēbusa pirmo rindiņu. Ātri vien sašifrējām pārējo un skrējām pēc kartēm. Rēbusā bija norādītas arī pirmo trīs velo punktu atrašanās vietas. Tos paņēmām bez aizķeršanās, vien nepievērsām uzmanību, ka apmeklēšanas secība nebija noteikta, varējām ietaupīt pāris minūtes, sākot ar tuvāko.

Nākamais ir uzdevums, kurš jāatrisina, tādējādi iegūstot norādi, kurš no trim Spilvas lidlaukā novietotajiem punktiem jāapmeklē. Ātri mīklu atminam un dodamies ceļā. Pa ceļam uz lidlauku Vizbulīte izsaka piezīmi, kas liek apstāties un pārskatīt mūsu iegūto atrisinājumu. Tā rezultātā mainām savu mērķi, no nepareizā uz pareizo. Ir piķa melna nakts, mans velo priekšējais lukturis izgaismo gandrīz neko un ir jābrauc pa tādiem bezceļiem, kuros mani diez vai varētu iedzīt gaišā dienas laikā. Pēc blandīšanās pa lidlauku un atzīmēšanās seko došanās uz dārziņu rajonu, kur punkts ielikts kāda dubļaina ceļa galā pie pašas Daugavas. Arī nākamais punkts zem tilta upes vidū tiek paņemts bez aizķeršanās.

Visbeidzot dodamies uz nākamo velo novietni Daugavgrīvas cietoksnī, kur mūs sagaida apmēram stundu vandīšanās pa pussabrukušiem pagrabiem. Pieļaujam vienu kļūdu – ielienam ne tajā objektā un atzīmējamies neīstajā kontrolpunktā, kas mums maksā 45 soda minūtes finišā.

Tālāk seko pārbrauciens uz Bolderājas karjeru, lai ķertos pie klasiskās orientēšanās posma. Par šo ceļa gabalu vēlāk forumā lasīju, ka līdzjutēji nav varējuši nokļūt pie karjera, jo ceļš nav bijis ar mašīnu izbraucams. Šajā posmā jāķerās pie orientēšanās kartes, bet nelaime tāda, ka tajā nav iezīmēta velonovietne. Vienīgā sasaiste starp kartēm ir norādītais azimuts un attālums līdz vienam no punktiem. Pirmais punkts jāpaņem tepat blakus, iebrienot ezera niedrēs ūdenī līdz kājstarpei.

133_22569

Pēc tam pēc ilgākas prātošanas nolemjam sekot pēdējai redzamajai komandai viņu izvēlētajā virzienā. Šķērsojām, kā izrādījās, Kleistu ielu un drīz vien arī nonācām orientēšanās kartē. Punkti nesteidzīgi tiek paņemti, mežā aust rīts, pie velosipēdiem atgriežamies jau gaismā. Esam diezgan izbesījušies, nolemjam izlaist velo orientēšanās posmu, jo izskatās, ka laika arī vairs nav daudz. Dodamies pa taisno uz Gandru, lai uzkāptu pa sienu pēc punkta. To izdarām ļoti veikli, Jānis kāpj, es drošinu. Splitos pēc tam pamanu, ka šo posmu esam pieveikuši kā otrie ātrākie.

134_22737

Ir iesākusies pēdējā kontrollaika stunda, tādēļ nolemjam izlaist arī laivu posmu un doties uz finišu. Kopumā esam sapelnījuši diezgan daudz soda minūšu par nepaņemtajiem punktiem, bet kā iesācēji priecājāmies, nebūdami gluži pēdējie. Kā komanda bijām draudzīgi un viens uz otru nekliedzām. Kopīgi mērojām 52 kilometrus. Finišā nomazgājam velosipēdus un arī sevi, paēdam gardas brokastis un lēnu garu minam pa mājām. Gandarījums un prieks par aktīvi pavadītajām 10 stundām, piedzīvojumiem, komandas saliedētību un nepadošanos. Īsta gribasspēka pārbaude. Neatteikšos ko tādu pagaršot vēl kādu reizi.

 

Šodien biju pamēģināt velo orientēšanās posmu, kosacensībās izlaidām laika trūkuma dēļ. Labi, ja 1/4 sanāca – tomēr vajadzīgs velodators, lai samērītu metrus.

Skaidrības labad jāpiebilst, ka paši redzami esam vien pirmajā bildē. Pārējās ievietotas ilustrācijai.

Advertisements

About gunaomg

Time is never an issue, it's what we do with it. Skatīt visus gunaomg rakstus

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: