Mazliet citādāki 21.097 kilometri #Valmierasmaratons

Izmantojot plānotu darba nespējas dienu, steidzu pierakstīt savus svaigākos iespaidus no vakar notikušā Sportlat Valmieras maratona, kur skrēju šovasar sev tradicionālos 21 km.

Rīts iesākās pavisam miegaini, bija jūtama izteikta nevēlēšanās pakļauties modinātājam. Tomēr uzcēlos, sataisījos, iestūmu mugursomā iepriekšējā dienā kārtīgā kaudzītē saliktās līdzi ņemamās lietas, pieēdos spēcinošo auzu pārslu putru un, ko kājas nes, traucos uz autobusa pieturu, kur sarunāta tikšanās ar Gundaru, kas aizvizinās uz Valmieru. Ieradušies Valmierā, devāmies reģistrēties un izņemt numurus. Šeit man iesākās pirmais stresiņš, jo neizdodas atrast manu Valmieras maratona krekliņu, ar ko paredzēts noskriet distanci. Krekliņš tuvāko 15 minūšu laikā atradās, var doties saģērbties un pēc tam uz pilsdrupām, lai nofotogrāfētos klubiņa fotoalbumam.

Šoreiz biju pieteikusies darboties kā tempa turētājs pusmaratonam uz 2 stundām, līdz ar to man pienācās ne tikai oficiālais krekliņš, bet arī ar hēliju piepūsti baloni, uz kuriem uzrakstīts mans plānotais finišēšanas laiks. Pa vidam starp fotogrāfēšanos, balonu piepraušanu un iesildīšanos satieku arī savējos, kas atbraukuši šodien uz Valmieru.

Tt

Starts jau ir pavisam tuvu, teciņus dodos turp. Skriešu kopā ar Jāni, ar ko bijām vienā komandā xRace nakts posmā. Starts, pūlis sakustās, lēnām dodamies uz priekšu. Tempa kontrole ir manā pārziņā, jo esmu aprīkojusies ar Garminu, kas uzķer satelīta signālu un rāda noskrietos kilometrus un tempu. Rokā man iežmiegts tempa špikeris, kur katram kilometram pretī uzrakstīts laiks, kādā tas jāpieveic. Pirmie pieci apļa kilometri ir iezīmēti trasē un pie katra no tiem pulkstenī un špikerī var ieskatīties un pārliecināties, vai laiks atbilst, taču otra apļa puse nav sagrafēta un zināmā mērā ir jāimprovizē.

Valmierasmaratons2011-169

Baloni pat īsti skriet netraucē, kā biju iedomājusies, vien par sevi atgādina brīžos, kad uzpūš vējš. Kilometru pēc kilometra pavadām saviesīgās sarunās par citiem mačiem, par skriešanu, kā arī aprunājamies ar tiem, kas skrien kopā ar mums. Jāpieveic ir divi identiski apļi. Man patīk, ka vienā no posmiem sanāk skriet pretī pārējiem – tad var pūlī meklēt pazīstamos, pamāt tiem, sabļauties, sasmaidīties. Forši.

Pirmo apli pieveicam ar nepilnu 30 sekunžu rezervi. Kādā brīdī pamanu, ka līdz ar mums skrienošā meitene, kam šis ir pirmais pusmaratons, skrien sānu saķērusi. Sāpot. Saku, lai pamēģina dziļas ieelpas – izelpas, varbūt pāries. Tiešām, pēc brīža viss ir kārtībā, turklāt pēdējā kilometrā meitene mūs pameta un aizbizoja pretī finišam. Kāda cita skrējēja pastāsta, ka iepriekšējā dienā piedalījusies xRace posmā Siguldā, tādēļ šodien galvenais ir tikt līdz galam. Kopā mērojam kādus 17-18 km, tālāk tomēr spēka vairs nepietiek. Pie 20. kilometra atkal salīdzinu laikus un secinu, ka mazliet esam iekavējuši. Pēdējā kilometrā nākas uzkāpināt tempiņu, lai iekļautos 2 stundās. Finišs tiek sasniegts 1:59:54. Ir patīkami, ka vairāki cilvēki pienāk klāt un saka paldies par tempa turēšanu. Sajūtas finišā ir kā pēc laba treniņa, varētu skriet vēl un vēl.

Šis mačs bija īpašs arī ar to, ka tiku pie seriāla “Skrien Latvija” krekliņa un piemiņas nozīmītes, kas pienācās visiem tiem, kas noskrējuši vismaz 4 no 6 seriāla skrējieniem. Baloni tika atdoti bērniem. Mājupceļš paskrēja vēl ātrāk kā turpceļš, labi padarīta darba sajūtas un interesantu sarunu klātbūtnē. Vēl nevaru izšķirties, kurā no Latvijas skrējieniem skriet nākamajā – variantu ir tik daudz. 🙂

Paldies visiem, kas piedalījās šīs dienas veidošanā!

Advertisements

About gunaomg

Time is never an issue, it's what we do with it. Skatīt visus gunaomg rakstus

9 responses to “Mazliet citādāki 21.097 kilometri #Valmierasmaratons

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: