Gleznainās Siguldas ainavas 33 km garumā. Skaisti.

Prāta spēks mani Siguldas kalnos pārsteidza. Vispirms kaut kad vasarā, noskrienot pa asfaltu 25 km sapratu, ka 33 km pa kalniem man rudenī nebūs pa spēkam. Nolēmu Siguldā nepiedalīties, jo 11km nelikās simpātiska distance. Tad trīs dienas pirms paša skrējiena atļāvu sevi pierunāt un, neskatoties uz to, ka nekas garāks tā arī noskriets netika, savu lēmumu mainīju un pieteicos kalnu maratonam (33 kilometriem).

Img_0014

Ņemot vērā to, ka viss pulveris tika izšauts pirms nedēļas Ozolniekos, mērķis bija vienkārši tikt līdz galam – skriešus, iešus vai rāpus – bet iekļaujoties kontrollaikā. Tieši tādēļ mani izbrīnīja gan tas, cik salīdzinoši viegli skrējās, gan tas, ka tomēr spēju visu distanci noskriet (izņemot iešanu pret kāpumiem), gan kaut kādas slepenās rezerves pēdējos divos kilometros, kas atļāva mazliet palielināt tempu un finiša kalnā pat aiziet pāris cilvēkiem garām. Pirms diviem gadiem Siguldā skrēju 11 km un, godīgi sakot, tas skrējiens šķita grūtāks kā šie 33 km. Tas ir vēl viens pārsteigums, ko nevaru izskaidrot. 

Img_6853Img_6854

Sākotnēji domās trasi atkal sadalīju trīs, katru 11 km garos etapos. Kad pēc 22 pievārētiem kilometriem atgriezāmies starta/finiša zonā, kur atradās iestiprināšanās un dzirdināšanas punkts, sajutu negaidītu pacilātību un vēlmi doties pretīm nākamajiem – pēdējiem 11 kilometriem. Pēdējais etaps un trase būs pieveikta! Pēc vēl noskrietiem 3 km sākās un nākamos 8 kilometrus turpinājās mans visu laiku garākais noskrietais gabals.

Img_0063

Vissāpīgākie bija noskrējieni no kalniem – ceļgali šādai slodzei nebija gatavi. Vienīgā stratēģiskā kļūda, ko pieļāvu – nepaņēmu līdzi pudeļu jostu. Starp dzirdināšanas punktiem ļoti slāpa, tādēļ novērtēju ceļabiedra rūpes, daloties dzeramā krājumos visā distances garumā.

Img_0201

Diena kopumā ļoti jauka, neilgi pēc finiša bija iespēja vērot skaistu saules staru rotaļu ar pakalniem un mežu galiem.

Nākamā diena gaidīto grūtumu aiztaupīja, sameklēju vēl spēkus aizdoties paskriet uz orientēšanos Imantā.

Šķiet, ka sezona ar šo arī noslēdzas.

Advertisements

About gunaomg

Time is never an issue, it's what we do with it. Skatīt visus gunaomg rakstus

2 responses to “Gleznainās Siguldas ainavas 33 km garumā. Skaisti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: