Mājokļa jautājums jeb kā mēs remontu taisījām

Iesākumā bija bardaks, tāds kārtīgs, nepārredzams un kaitinošs bardaks, kas radās ievācoties un pēc tam cītīgi tika papildināts. (“Mans divistabu dzīvoklis ir perfektā kārtībā tādēļ, ka patiesībā tas ir trīsistabu dzīvoklis.”) Ilgi bija. Līdz kādu dienu apmēram šogad ap gadu miju dzima doma par bardaka sakārtošanu. Kā zināms – kas lēni nāk, tas labi nāk.

Visbeidzot pirmajā aprīļa sestdienā bruņojos ar iztēli un dizaina programmu paint. Uztapa aptuvens plāns, kā izskatīsies istabas sienas. Ņemot vērā to, ka kaut kur jāliek velosipēdi, daļa sienas tika paredzēta tumši brūnā krāsā, bet pārējā – gaiši bēšīgā, līdzsvaram. Paveicās ar toņu izvēli, tie sanāca diezgan lēti. Sienas vispirms gruntētas, pēc tam krāsotas trīs kārtās.

Lai varētu darboties, visa mantība tika sastiepta viesistabā (es nezināju, ka tā ir tik ietilpīga). Tika izjaukts arī grāmatu plaukts un pārkrāsots mazliet tumšākā krāsā.

2012-05-03-223

Grīdas ielikšana notika pāris dienu laikā. Lai arī veco paklāju noplēsām, klāt nāca lamināta tiesa un līmenis nedaudz pacēlās. Tā rezultātā arī durvīm nācās šķirties no centimetra to garuma, lai tās vispār varētu ielikt atpakaļ un aizvērt. Istabā bija tik daudz zāģu skaidu, ka ar tām varētu piebāzt vienu plīša lācīti.

2012-04-21-135

Diezgan grūti klājās ar velo stiprinājumiem. Sienas materiāls drupa un bira laukā un īsti negribēja turēt to, kas tika skrūvēts klāt. Tika izmēģināti dažnedažādi dībeļi, skrūves, to virzieni. Pareizais izrādījās kāds ceturtais vai piektais variants, kā rezultātā beidzot izdevās piemontēt velo pie sienas. Nelielas veiklas kustības ar špakteļlāpstiņu, krāsojamo otu un liekie caurumi kā nebijuši.

2012-04-08-0892012-05-03-2222012-05-03-220

Gūtās mācības & novērojumi:

1) ne viss, kas nopērkams būvmateriālu veikalā, dabonamajā komplektācijā būs funkcionāls tavā mājā. Ar velo stiprinājumiem krietni tika nopūlēta iztēle, kamēr izdevās tos pieskrūvēt (ne jau ar skrūvēm, kas nāca līdzi) un padarīt praktiski lietojamus;

2) pielīdzinot krāsojot sienu un griestu stūra līnijas, nevajag lietot to pašu līmlentu, ko sienu svītru krāsojumam – plēšot nost, tā atraus līdzi daļu krāsas un varēs pa visu perimetru nodarboties ar smalku otiņu & juvelierdarbiem;

3) pēc plkst. 22.00 nav tiešām prāta darbs urbt, kalts, zāģēt, darbināt putekļu sūcēju un tamlīdzīgas aktivitātes. Un klausiet, ja jums saka, ka tā nevajag darīt. Ja vien mērķis nav iepazīties tuvāk ar kaimiņiem;

4) tas, ko iecerēts paveikt divās, maksimums – trijās nedēļās, prasīs vismaz 2 menēšus laika;

5) ja remontu laikā tiek izmantots acetons vai šķīdinātājs, tad alus patēriņš ir mazāks, bet jautrība lielāka…

2012-04-21-136
Advertisements

About gunaomg

Time is never an issue, it's what we do with it. Skatīt visus gunaomg rakstus

2 responses to “Mājokļa jautājums jeb kā mēs remontu taisījām

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: