Pārgājiens pēc burgera. Pirmā diena

2011.gada rudenī aizgāju savā pirmajā pārgājienā. Par spīti sāpošajām kājām, mugurai, pleciem, matiem utt. tā beigās secināju, ka vajag vēl. Kā vienmēr – idejas izcēlēja saulītē bija Alise, kas nerimstoši jau no apmēram marta reizi nedēļā ieminējās, ka jāiet pavasara pārgājienā. Maija beigas likās gana piemērotas šim mērķim, tādēļ nedēļas nogale pēc Nordea Rīgas maratona tika kalendāros rezervēta, lai dotos garākā pastaigā.

Komandu centos komplektēt iepriekšējo (pārbaudītas vērtības): es (plānotājs), Alise (idejas autore) un Elīna (vienkārši laba gājēja), kas diemžēl netika vairāk vai mazāk objektīvu iemeslu dēļ. Vienkārši laba gājēja vietu piedāvāju māsai Andai, kas, nezinot, uz ko parakstās, gari nedomājot, piekrita. Trīs lietas labas lietas – komanda gatava.

Picture_006

Kādā pēcpusdienā tika veikli saplānots maršruts – pēc maniem ieskatiem nedaudz vieglāks kā rudenī, jo ar mazāku kilometrāžu un siltākos laika apstākļos. Jebkuram pasākumam ir vajadzīgs mērķis – par šī pārgājiena mērķi izvirzījām uzdevumu aiziet līdz Ainažu Hesburgeram, lai pamielotos ar gardiem burgeriem.

Starts paredzēts Rīgas dzelzceļa stacijā, kur sēdāmies vilcienā Rīga – Skulte, lai dotos līdz Zvejniekciema stacijai. Startu nedaudz kavēja Alise, kas necēla telefonu un manī sāka raisīt mērenu paniku, tomēr uz vilciena atiešanas brīdi visas atradāmies vilciena vagonā. Atvieglota nopūta.

Ceļš līdz Zvejniekciemam paskrēja vēja spārniem. Ātriem soļiem centāmies tikt līdz jūrai, kas ne ar pirmo gluži sanāca.

Picture_013

Nedaudz līkumojot, pielasījām pāris kilometrus klāt. Vienu brīdi šķita, ka tūlīt ieraudzīsim kāroto apvārsni, bet nonācām kādas mājas pagalmā, kuras saimniece mūs aizsūtīja atpakaļ uz lielceļu un izstāstīja, kur jāiet, lai tiktu pie jūras. Galu galā izlauzāmies cauri ļoti smaržīgam krūmu pudurim (kas nez tie par krūmiem, kas izteikti smaržo pēc lilijām?) un jūra bija sasniegta. Nostaigāti pirmie pieci kilometri. Laikam mans moto ir nekad nemācīties no savām kļūdām, jo tūlīt pat papēža rajonā sajutu nelāgu tulznu, kas uzradusies no tā, ka uzvilku gadu nevalkātas sandales. Jūras smiltiņas bija siltas, tādēļ daudz nebēdāju un slāju tālāk basām kājām.

Picture_114

Visu ceļu ir pretvējš, kas rada sajūtu, ka ir aukstāks nekā patiesībā.

Launagu bijām sarunājušas ieturēt pēc noietiem 10 kilometriem, kas būtu akurāt puse no ieplānotajiem 20. Tas sanāca pie Lauču akmens.

Picture_110

Joprojām joki un smiešanās. Gardām mutēm notiesājam pa maizei, kādam riekstam un žāvētam auglim.

Picture_113

Pirms ceļa turpināšanas ieskatos kartē – tavu bēdu – mums priekšā ‘vēl vismaz 15 nevis 10 km. Visu sejās iezogas vilšanās ēna, lecam kājās un dragājam tālāk. Motivācija ir laba – ierasties naktsmājās pirms tumsiņas. Smiltis ir atdzisušas, tādēļ pārdūru savu tulznu un vilku atpakaļ nelāgās sandales. Turpmākie kilometri tiek pievārēti nedzaudz klibojot.

Nākamo 3 stundu laikā nekur bez vajadzības nepiestājam, bet tik dragājam un dragājam uz priekšu. Drīz atpazīstu Duntes pludmali, vēl pēc brītiņa iezīmējas Tūja, kas liecina, ka nemaz tik daudz jau vairs nav atlicis. Mūsu naktsmāju – Jūrasdzeņu – atrašanās vietu var atpazīt pēc neliela mola, kuru ieraugot, sirds priekā gandrīz apmet kūleni.

Picture_117Picture_030Picture_034Picture_044

Saulīte ir zemu, zemu un mēs priecīgas metamies iekšā namiņā vārīt kafiju / tēju un mieloties ar visu ceļu taupītiem zefīriem. Saimnieki ir izkurinājuši pirtiņu, kur pēc tam atpūtinām sagurušās kājas un laiski zvilnam kādu stundiņu. Pirtī ir tik labi, ka nemaz negribas līst laukā. Namiņā tiek pārrunāti dienas notikumi, un pamazām pa vienai ļaujamies miega varai, lai rīt turpinātu gājienu jauniem spēkiem. Mums Jūrasdzeņos ļoti patika.

Pirmajā dienā noieti 24 km, iets 5,5 h.

1diena
Advertisements

About gunaomg

Time is never an issue, it's what we do with it. Skatīt visus gunaomg rakstus

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: