Pārgājiens pēc burgera. Trešā – noslēdzošā diena.

Svētdienas rītā pamostamies atkal gana agri, tikai nu jau bez Alises – viņa, gaismiņai svīstot, ir pametusi mūs un aizdevusies atpakaļ uz galvaspilsētu darīšanās. Pēdējās dienas kilometri ir atlikuši mums divām vien. Līdz burgeram palikuši vien nieka 13 kilometri, kam esam gatavas klāt pieplusot vēl kādu, metot līkumus gar jūru.

Brokastis, kafija un gājiens var turpināties. Rīts ir saulains, kājas sagurušas, bet gars ir možs un tik daudz jau nu noiet mēs varam. Tiekam pāri Salacai un sākām lūkot pēc jūras.

Picture_154

 Paejam garām kādas mājas pagalmam, izbrienam mežu un klāt ir. Tiekam līdz Kuivižu ostai, kur netālu izvietots arī viesu nams “Kapteiņa osta”. Atkal virzoties šosejas virzienā, ievērtējam viesu namu. Izskatās labi, katrs no namiņiem nodēvēts kāda kapteiņa vārdā. 

Picture_155

Paejam garām ostai un atkal virzāmies pie jūras. Te arī sākas slavenās randu pļavas; niedru blāķis starp mežu un jūru atvien pieaug. Pamazām paliek neomulīgi, jo nav skaidrs, vai varēsim, kad vajadzēs, sausām kājām tikt atpakaļ uz ceļa. Nolemjam ilgi negaidīt un atgriezties uz ceļa tuvākajā iespējamajā vietā. Pirmais mēģinājums nesekmīgs, taciņa pārvēršas dīķī. Otrais mēģinājums daļēji sekmīgs, sandales pilnas dūņu un gliemežu, bet kaut kā cauri izlaužamies trīsmetrīgo niedru biezoknim. 

Plava2

Atlikušos kilometrus nocilpojam pa lielceļu. Aiz kāda no līkumiem atklājas Hesburgera izkārtne – tavu laimi! Pieliekam soli un pēdējos metrus burtiski jau lidojam.

Picture_158

Tik garšīgs burgers sen nav baudīts. Un frī garšo vienkārši izcili! Noskaidrojam, cikos Rīgas virzienā dodas kāds autobuss un zvilnam Hesburgera dīvānos kādu stundiņu. Līdz Ainažu autoostai izrādās ejams vēl kāds kilometrs. Nupat mūsu gaita ir diezgan neveikla un no malas šķiet, ka izskatāmies mazliet iereibušas. Smiekli caur nogurumu. Protams, aizvelkamies arī līdz autoostai. Par to, ka tā ir autoosta, liecina 1) lielāks laukums, 2) pieturu apzīmējoša ceļa zīme ar uzrakstu “Ainaži”. Autobusu nav, cilvēku arī nav un arī biļešu kases nav. 

Pēc tik gariem un ilgiem ietiem kilometriem ceļš autobusā uz Rīgu 2 ar pusi stundas šķiet palidojam vēja spārniem. Izkāpjot netālu no Slāvu apļa, priekšā pēdējais pārbaudījums – gājiens līdz mājām vairāku kilometru garumā. Tie arī škiet visgrūtākie no viesiem triju dienu laikā piedzīvotajiem. Pati pie sevis ķiķinu, jo nu jau izskatos vidējā reibuma pakāpē – ir jūtamas problēmas ar kustību koordināciju. 

Vasarā esot vajadzīgs vēl viens pārgājiens, kas zina, varbūt nākamreiz iesim gar atklāto jūru.

 

Advertisements

About gunaomg

Time is never an issue, it's what we do with it. Skatīt visus gunaomg rakstus

3 responses to “Pārgājiens pēc burgera. Trešā – noslēdzošā diena.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: