Ikgadējā ballīte pie Lemberga

Neilgi pēc Nordea pusmaratona pieteicos Ventspils pusītei. Šis skrējiens pagājušajā sezonā bija manas mīļākās sacensības, tādēļ bija jūtama patīkama atgriešanās sajūta. Vēl joprojām atminos, ka Ventspilī finišētājus cienāja ar gardu bezalkoholisko aliņu. Kā par nelaimi neilgi pirms pasākuma satraumēju pēdu, kā rezultātā nedēļu pirms sacensībām nenoskrēju nevienu kilometru. Tā kā biju apsolījusi četriem cilvēkiem tos nogādāt uz un no pasākuma, nolēmu uz Ventspili tomēr braukt, lai, ja ne stādītu rekordus, tad izbaudītu pasākuma patīkamo atmosfēru. Par plānu a) izvirzu iekļauties divās stundās, par plānu b) – apsteigt savu pagājušā gada trases rezultātu, kas nozīmē ieskriet zem 1h 54 min.

Sestdienas rītā notiesāju ierasto auzu pārslu putras porciju un pretēji sevis pašas sacerētajam pirmssacensību dienas kodeksam izdzeru tasi melnas kafijas – šoreiz drīkst. Sakrāmēju mugursomu un eju auto virzienā, lai dotos uz Juglu pakaļ pirmajiem pasažieriem – Olevam un Jurģim. Pirmais pārsteigums ir, ieraugot Jurģi, kas nāk, kūpinādams cigareti, sūdzēdamies par vēdersāpēm un sliktu pašsajūtu, kā arī prasīdams, vai kādam neatrastos aktīvā oglīte. Esot ballējies līdz rītam, gulējis stundiņu, bet gatavs izlikt sevi visu 5 km distancē, lai gan izskatās, ka drīzāk viņš varētu atdot galus. Tālāk dodamies centra virzienā, kur mašīnā uzņemu Vizbulīti. Par laimi viņai atrodas ogle. Man arī atvieglojums. Visubeidzot pie Nacionālā teātra kā pēdējā pasažiere iekāpj Līga. Nu tad ceļojums var sākties.

Plānojot maršrutu, papildus pusstundu biju ierēķinājusi ceļam remontu dēļ. Ierašanās Ventspilī paredzēta stundu pirms sacensībām – divos. Izbraucot no Rīgas, esmu iecerējusi uzpildīties, tādēļ iegriežamies Ulmaņa gatves Statoilā. Apkalpojošais personāls ar zīmēm rāda, ka iepriekšējais klients ir iztukšojis autogāzes krājumus un ka man nekas te netiks. Neko darīt, braucam tālāk un īsi pirms Jūrmalas iegriežamies benzīntankā, kas tirgo arī gāzi. Vienīgā problēma – viņi nepiedāvā uzpildīšanas servisu, tas jāveic pašiem. Mana ekipāža groza galvas, līdz Olevs iztraušās no mašīnas, uzmet aci pistolei un manam auto un dod slēdzienu, ka tie abi nav savietojami. Nav pamata viņam neticēt, dodamies tālāk. Aiz Jūrmalas redzams Statoil, kurā ļoti ceru beidzot uzpildīties. Tas veiksmīgi izdodas. Autogāzes meklējumos pakāsta vismaz pusstunda laika.

Atviegloti turpinām ceļu, pacietīgi izsēžot visus sastrēgumus, kas saveidojušies remontu dēļ. Ventspilī iebraucam plkst. 14:30, noparkojamies diezgan patālu no starta, pārģērbjamies un vieglā iesildīšanās riksītī diebjam uz startu. Tur satiekam Ivetu, kas ir izņēmusi mūsu numurus un čipus. Līdz startam 5 minūtes, bet vēl ir viena svarīga lieta paveicama. Bez vienas minūtes līdz startam esmu laukā no būdiņas un ar svētlaimīgu sejas izteiksmi steidzos uz starta koridori, kur pievienojos rindas galā sastājušamies nūjotājiem.

Starts! Atšķirībā no citām reizēm nekur uz priekšu nesteidzos, mierīgi, pļāpājot ar Ivetu, laipojam starp nūjotājiem. Uz viena nūjas gandrīz uzduros. Pēc brītiņa jau pūlis ir mazliet paretojies un skriet ir mazliet vieglāk.

Dsc_4760_copy

Drīz vien pazaudēju Ivetu, jo viņa sāk ķimerēties ap telefonu, kas aizmugurējā kabatā dikti kratoties. Kādu brīdi skrienu vienatnē, cik  nu vientuļi ir iespējams sajusties pūlī.

1339869749

Drīz ieraugu pirmās pazīstamās muguras – Artūra un Ivara – un nolemju viņus noķert, varbūt pievienoties, aprunāties. Kaut kā sanāk paskriet garām. Tad pamanu Vizbulītes muguru un nolemju, ka pievienošos viņai. Kopīgi mērojam pāris apļus. Rasina patīkams un veldzējošs lietutiņš. Drīz mūs panāk nesen apsteigtais Artūrs.

Ventspils_pusmaratons_074

Kopā ar viņu sanāk noskriet manus šo sacensību ātrākos kilometrus, līdz viņš aizmūk. Trešajā aplī atpazīstu Gundara muguru. Papļāpājam; sajūtu, kā sāp pēda, man piezogās sajūta, ka gribu mājās, īsāk sakot – viss ir slikti. Vienojamies, ka galvenais šodien ir finišēt. Šeit arī mani lēnākie sacensību kilometri. Iveta, noskrējusi savu distanci, uzcītīgi iefno katrā aplī īsi pirms finiša. 

Ceturtajā aplī nemanot aizmūku. Psiholoģiski ir mazliet patīkamāk – tas taču pēdējais aplis. Mēģinu kāpināt tempu, īsti nesanāk. Nu labi, galvenais, ka kustos uz priekšu. Pēdējo reizi izmantoju kāda vīra ar šļūteni noorganizēto atsvaidzinošo dušu. Pasakos un atvados, viņam arī esot žēl šķirties. Pēdējo reizi ieklausos bungu ritmos. Finišs ir aptuveni pēc viena kilometra un es sadzirdu no aizmugures tuvojamies soļus. Tik viegli nepadodos un arī palielinu savu ātrumu. To izdodas noturēt līdz finišam.

Piedzivojumu_parka_3_pusmarat_1364

Medaļa, maisiņš, aliņš. Kāds vīrs izpalīdzīgi piesakās noņemt čipu no botas (izrādās – Valerts). Ir izdevies izpildīt abus sākotnēji uzstādītos mērķus. Aprunāšanās ar trasē jau satiktiem un arī nesatiktiem noskrieniešiem.

20120616_ppp_tlapse_gopro_04447

Jurģis esot uzstādījis personīgo un jūtoties lieliski (grūti tam noticēt). Neliels besītis, tādēļ aizvelkos līdz zālienam apsēsties un atpūsties.

P1018440size

Notiek operācija “davai, mainamies!”, kuras laikā mājup doties gribošo Līgu iemainu pret ballēties gribošo Sandu.

Pēcāk 20.00 devāmies uz afterpārtiju Akvaparkā. Sauna, baseins, džakūzis – neizsmeļamie prieka avoti. Puiši aizevušies uz pilsētu pēc kastītēm (geocaching). Ap 22.00 vācamies kopā, lai dotos mājup. Pirms izbaukšanas no pilsētas atrodu kārtējo Statoilu, kur papildināt patukšoto bāku. Šajā stundā tehniskais atbalsts netiek nodrošināts, tādēļ beidzot esam nobrieduši uzpildīšanos paveikt pašu spēkiem (lasīt: nebija citu variantu). Visas cerības uz ekipāžas puišiem. Tas bez īpašas aizķeršanās arī izdodas. Mašīnā jautra čalošana, vienīgi Jurģis tāds saguris un, alus bundžiņu apķēris, mēģina gulēt. Vienu brīdi atskan Džeksona Heal the world, kas mūs tā saviļņo, ka pilnās balsīs dziedam līdzi. Kas nu vairs par gulēšanu :). Ap plkst. 2.00 ieripojam Rīgā, visus izvadāju pa mājām un ap 3 iekrītu gultiņā.

Bija varen laba ballīte.

Advertisements

About gunaomg

Time is never an issue, it's what we do with it. Skatīt visus gunaomg rakstus

4 responses to “Ikgadējā ballīte pie Lemberga

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: