Mans ideālais atvaļinājums. Un Tavs?

Vasara izsenis ir apzīmogota kā atvaļinājumu laiks. Pretēji citiem gadiem, vēl pavisam ne tuvu nezinu, kad to ņemt un ko ar to iesākt. Pētot accuweather.com laika prognozi vasaras mēnešiem, lai piemeklētu pašu labāko laiku, kad atpūsties, aizdomājos, kāds varētu izskatīties mans atvaļinājums un ko tajā gribētu darīt. Uzskaitījums nav prioritārā secībā.

1. Man pašai patīk iet (atklājums kopš pagājušā gada rudens) un pavisam nesen uzgāju www.santjagocels.lv , ko lasot, pārdzīvoju līdzi abu gājēju piedzīvojumiem un sajūtām. Iedvesmojos no lasītā tiktāl, ka tajā pašā dienā, kas turklāt arī izrādījās Līgo diena, ar lielu entuziasmu devos līgot kājām nieka 11 km. Ja kādreiz dzīvē varēšu atļauties mēnesi garu atvaļinājumu, pārgājiens būtu viens no variantiem kā to piepildīt – pa neiepazītām, leģendām apvītām vietām, saules glāstiem un vēja brāzmām ļaujoties, caur nogurumu un sāpēm, ienīstot smago mugursomu, un reizē izbaudot dabas skaistumu. Vienatnē vai labā kompānijā. Sarunājoties un klusējot. Naktīs ieslīgstot bezgala dziļā, noguruma izraisītā miegu, jūtot vai ikkatru muskulīti. 

2. Pirms pāris gadiem iegadījos Bavārijas pilsētiņā Oberammergau, kas atrodas Alpu pakājē. Tur biju jau trešo reizi, taču tā bija pirmā reize, kad manu interesi izraisīja kalni. Tā vienīgajā brīvajā pēcpusdienā izlēmu kāpt augšā paskatīties uz pilsētu no cita skatu punkta. Bija aprīlis, pavasaris pilnā plaukumā, taču tur augšā rotājās sniegs. Diez ko augstu neuzkāpu, taču, ja man būtu bijis vairāk laika, labprāt kāptu un kāptu. Kā jau noproti, otrā atvaļinājuma pavadīšanas versija ir kāpšana kalnos. Ar to gan es nedomāju alpīnismu, bet gan komfortablu pastaigu pa kalnu takām. Varētu sākt ar netālajiem Tatriem (Polijas Zakoponē, piemēram). Patiesībā, pat Gaiziņā nekad neesmu uzkāpusi.

3. Laivošana (lēna, nesteidzīga ļaušanās upes straumei, atsevišķos brīžos pakustinot airi, kur tas nepieciešams – piemēram, nav straumes) – tas varētu būt vēl viens varen jauks atvaļinājuma pavadīšanas veids nedēļas divu garumā. Pa Daugavu no Baltkrievijas (piesavināta ideja no Lienes), pa Gaujas līkločiem. Varbūt pa jūru līdz Roņu salai (te gan būtu jākustina airis)? Kā saulē, tā lietū, ar nakšņošanu teltīs.

4. Pēdējā laikā arvien biežāk iedomājos, kā būtu nedēļu iztikt bez televizora un datora. Nē – nevis iztikt, bet izbaudīt mirkli bez šiem medijiem. Aizdoties uz laukiem, ravēt burkānu dobes un piedalīties siena talkā. Dzert pavasarī salietās bērzu sulas un raut no ābelēm gatavus dzidros. Iet mežā pēc ogām un sēnēm. Reizēm piecelties ar saullēktu, lai pamērcētu kājas rīta rasā. Sajust cilvēcību. 

Un kāds būtu Tavs ideālais atvaļinājums?

 

Advertisements

About gunaomg

Time is never an issue, it's what we do with it. Skatīt visus gunaomg rakstus

6 responses to “Mans ideālais atvaļinājums. Un Tavs?

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: