Rīgas svētki pēc pilnas programmas

Godīgi sakot, es pat neatradu laiku papēt, kas labs svētku sakarā pilsētā notiek, jo meiteņu komandai “Zāģis III” bija plāns dienas lielāko daļu pavadīt kārtējā xrace sacīkstē.

Rīts iesākās agri, uz 11.00 bija jāpaspēj kopā ar velosipēdu nokļūt Ķeizarmežā, kur kapteiņiem tika stāstīti mača knifi un viss pārējais, kā jau parasti. Pēcāk minos Alfas virzienā, lai satiktos ar abām pārējām komandas dāmām un gatavotos startam.

Starta uzdevums gana mulsinošs – komandas tiek izšķirtas un katrs dalībnieks aizvests uz savu debess pusi. Pirmais uzdevums komandām būs atkal apvienoties kaut kur Biķernieku mežā, lai distanci turpinātu kopīgiem spēkiem. Ilgi viena otru nemeklējām, pirmais uzdevums  orientēšanās, kur jāskrien pakaļ punktiem ar noteiktām vērtībām pamīšus ar punktiem ar matemātisko darbību zīmēm; tādējādi jāsaveido matemātiska izteiksme, galā iegūstot vērtību 23. Ar šo nekādas aizķeršanās, bliežam atpakaļ uz Alfu, pa ceļam risinot nākamo teksta uzdevumu. Jāsarēķina, cik batonus nopirks kāds čalis (laikam Pēteris), ja ir dots naudas daudzums viņa makā un norādes, ko viņš vēl labu ar šo naudu ir darījis, kā arī viena batona cena. Rezultātā iegūtais skaitlis ir veikala numurs Alfas shematiskajā kartē, uz kuru jādodas atzīmēties.

199_32963

Katrai pa veikalam, norunājam tikties veloparkā. Man tiek Gandrs un pēc pāris minūtēm esmu laukā no lielveikala, kur mierīgajos pircējos var brīžam novērot panikas atblāzmu, kad kārtējie sacensību dalībnieki aiztešas garām. Kamēr dāmas kavējas (izrādās, mums mazliet ar matemātiku pieklibo), atrisinu vienu tālāku uzdevumu.

Savācamies un dodamies veloorientēšanās posmā. Sadarbība izveidojas laba – viena ir iecelta par odometristi, otra – virziena un metru saucēju, trešā vienkārši skaista braucēja. Braukājamies gar Linezeru, Biķernieku mežu un visbeidzot nonākam Juglas mežā. Pāris nebūtiskas kļūmītes un drīz vien piestājam pie Juglas ezera, kur seko airēšanas posms. 2,5 km ar airiem un pieci punkti, parisinot pāris šaha etīdes, ir mūsējie. Šeit sākām draudzēties ar Lattelecom Stabilajiem puišiem, kurus atlikušajā distancē ik pa brīdim satikām. 

Tālāk atkal seko veloleģenda, kas aizved līdz punktam, no kura sākas laika atskaite uzdevumam, ko atrisināju pie Alfas. Rezultātā nonākam Bābelītī, kur mūsu peldētāja dodas pēc punkta ezerā, savukārt pārējās divas ceļam Lego torni atbilstoši sacensību tiesneša norādījumiem. Lecam velosipēdos un dodamies pēc pāris punktiem, no kuriem pirmais izskatās tā nedaudz pāri applūdušam grāvim, taču rezultātā attopos purva rāvā līdz zodam. Smalki. Komandas biedrene šajā bedrē nelāgi uz kaut kā asa sagriež kāju – mums pirmo reizi pa visiem xrace noder līdzi paņemtā aptieciņa – ar marles saiti kāja tiek notīta, lai mazliet apturētu asinis. Baibai nerimstoša uzmanība un interese no citām komandām līdz finišam garantēta. Interesants ir bunkurs pie Bābelīša, kur labs gabals jālien pa šauru pazemes eju līdz galam, pēc tam pa vēl vienu.

202_33099

Veloposms beidzas pie Ķeizarmeža, kur mūs sagaida virvju uzdevums. Tām, kam nav bail no augstuma, man tai skaitā, jāuzrāpjas trīsstāvīgā mājā un no vienas uz otru jālaižas pa virvi. Virs mums ir debesis ar baltiem, pūkainiem mākoņiem. Šitais ir īzī. Laižam tālāk uz Mežaparku, kur vēl viens specuzdevums – uzcelt no 8 alus kastēm torni, kura galā man pienākas apsēsties. Tas arī nav grūti.

203_33253

 Priekšā paliek pats pēdējais posms – orientēšanās pa Mežaparku. No orientēšanās kartes ielikti vien vairāki izgriezti gabaliņi, taču ātri vien atšifrējam tos četrus, ko no deviņiem ņemsim. 

Finišs ir par pusotru stundu agrāk kā noliktais kontrollaiks. Visas smaidīgas un apmierinātas. ~30 km ar velo, 14 km kājām, 2,5 km laivā.

4.vieta no 9 sieviešu grupā, 38. vieta no 90 tautas klasē.

Pēc tam, kad nomazgāta purva rāva, vēl ir spēks Prāta vērtas koncertam un dejām līdz pašam rītam.

Advertisements

About gunaomg

Time is never an issue, it's what we do with it. Skatīt visus gunaomg rakstus

One response to “Rīgas svētki pēc pilnas programmas

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: