Rudens veloekspedīcija

Šogad septembris pavisam noteikti ierakstās rudens kanonos. Katram gadalaikam savs šarms, bet ne par to stāsts.

Nesen db.lv pamanīju rakstu par to, ka Tukumā pusē ir izveidots labirints kukurūzas laukā. Lasot jutu, ka labprāt pa šādu (un vispār jebkādu) labirintu pastaigātu. Dalījos socportālā ar rakstu, nospiežot “like”, bet nonojaušot, ka iecere tik ātri tiks realizēta.

Ātri uzradās domubiedri, vienojāmies par datumu – mācību gada sākumu 1.septembri – un plāns no šī brīža sāka attīstīties. Galvenais plānotājs izrādījās Dzintars (par laimi – man kā regulāram pasākumu plānotājam šī bija beidzot iespēja izbaudīt citu plānošanas darba augļus). 

Picture_026

Sestdienas rītā satiekamies visi Rīgas dzelzceļa stacijā uz 3.perona – vilciens mūs aizvedīs uz Tukumu, bet tālāk ceļu turpināsim ar velosipēdiem. Apspriežam viens otra somas apmērus, manējā izskatoties visnenopietnākā, jo vismazākā. Plāns ir pagaršs, bet kopumā man galvenās lietas ir kukurūzas labirints un krogs vakarā Vecrīgā. Artūrs par savu primāro apskates objektu izvirzījis Ložmetējkalnu, Dzintaram visvairāk pie sirds iet doma par pastaigu Cenas tīrelī. Katram savs.

Ierodoties Tukumā, pirmie kilometri sagaida ar kārtīgu pretvēju. Man jau sāk piezagties dzīves apnikums (jātrenē laikam braukšana pretvējā, ātri zūd duka un ātrums nekāds). Pēc līkuma izmešanas gar Durbes muižu un kopumā kādiem 10 kilometriem esat klāt kukurūzas laukā. Pasākums pat ir ar nelielu odziņu – saimniece pirms ielaišanas labirintā katram izsniedz pa baltai lapiņai, uz kuras, iznākot no lauka, jābūt 10 dažādu krāsu atzīmēm – labirintā ir atrodami 10 dažādu krāsu zīmuļi, kas jāatrod. Vēlīgi tiekam ielaisti ābeļdārzā, kur pielasām pilnas kabatas bumbieru, dzidro un cukuriņu (a ja nu labirintā sanāk apmaldīties un ārā vairs netiekam…). Uzdevums tiek izpildīts gana ātri (man šķiet, ka pat pusstunda nepagāja) un galā tiekam atalgoti ar nelieliem našķiem.

Picture_006

Turpinām ceļu pretvējā. Besītis. Iedomājoties, ka priekšā vēl ir TIK daudz kilometru un ir jau tik grūti, sāku mēģināt nedomāt. Ieelpa, izelpa, ieelpa, izelpa. Bīstami, tā var iemigt. Pēc kādiem nomītiem 10 km pretvējā pamanu simpātisku salmu ruļļu krāvumu un ieminos, cik jauki būtu atminēties bērnību un palēkāt pa tiem. Par laimi ideja gūst atsaucību un mēs metam zirgus mierā, lai iebristu laukā ar salmiem. Sarīkojam ēdampauzi un atpūšamies. Iekārtojos tik ērti, ka tālāk arī varētu nedoties (izskan ideja twiterī ietvītot, lai kāds atbrauc pakaļ).

Picture_010Picture_009

Pēc laba laiciņa slienamies augšā, jāturpina ceļš. Secinu, ka velosipēda priekšējā riepa ir gluži plakana un tālāk ar tādu doties ja nu vienīgi stumšus. Operatīvi tiek atrasts vainīgais – stikla lauska. Labi, ka Artūram ir līmēšanas komplekts, caurā kamera drīz vien tiek padarīta atkal funkcionāla. Man papildus vēl kādas 15 atpūtas minūtes. Nodēvējam šo pieturas punktu par remontdarbnīcu.

Pievārējam pēdējos 10 km pret vēju un ir sasniegta Liepājas šoseja. Ak, tu prieks un laime – no šī brīža prieks rotājas manā sejā, jo braukt ir kļuvis daudz baudāmāk un vieglāk. Nākamais pieturas punkts – Ložmetējkalns. Pa vidam tehniskā pauze pieturā aiz Kauguru kanāla. Pietura diezgan piedrazota (kā gan var tik ļoti nemīlēt vietu, kurā tu dzīvo?), aiz pieturas esot vēl trakāk. Negāju pārliecināties. 

Picture_015

Atsākam ceļu un drīz jau arī pagrieziens uz Ložmetējkalnu. Pie tā var manīt daudz sēņotāju (aptaujājot pāris no tiem, izdevās noskaidrot, ka sēņu ir daudz, bet sēņotāju arīdzan. Mmm, kā sakārojās gaileņu mērcīti…). Izstudējuši, kas ar ko un kā I.Pasaules kara Ziemassvētku kaujās te karojuši, rāpjamies augšā skatu tornī, kur paredzēts ieturēt kārtējo maltīti. Augšā mūs sagaida pamatīgs vējš, bet tas īsti netraucē, vien nosviež lejā pusdienu kastītes vāciņu. Uz visām debess pusēm paveras jauks skats. Var redzēt Lielupi, tas vieš sajūtu, ka nemaz tik tālu vairs no galamērķa neesam. Te augšā Artūrs no somas izvelk puskilogramīgu ābolu pīrāgu, kas ir tik garšīgs, ka pats kūst uz mēles. 

Picture_016Picture_021Picture_018Picture_019

Tālāk mūsu ceļš ved uz Cenas tīreli. Pa šaurām taciņām pa purvu aizminam līdz purva skatu tornim. Tas nav tik iespaidīgs kā Ložmetējkalna tornis un augšā nav galdiņa, bet tas ir iekārtots torņa pakājē. Kamēr gatavojamies kārtējai maltītei, tornī uzkāpj pāris kājām atnākuši ļaudis. Viņi veras binoklī un komentē, ka tur pa purvu kāds brien tieši mūsu virzienā. Cerams, tas nav kāds briesmonis, turpinām nu jau vakariņas. No PET pudeles tiek pagatavota karote, ar ko ēst pupiņas tomātu mērcē. Šī ir pēdējā ēdienreize, tādēļ nolemjam visu, kas ēdams, šeit piebeigt. Vēders apmierināts un vieglāka soma. Pēc minūtēm 10 tiešām no purva izbrien lustīga trijotne – kāds puisis ar divām meitenēm, slapji apmēram līdz viduklim. Viņi ejot pagājušā gada “Slapjā kaķa” trasi. Tā arī varot tikt pie kāda geokašinga punkta. Puišiem arī tiek tas prieks un viena kastīte ir mūsējā.

Picture_047Picture_030Picture_040

Pārmijam pa vārdam, viens otru iebildējam un atvadāmies. Viņi aizbrien tālāk purvā, mēs grasāmies mīties tālāk. Uz Rīgu.

Ir atlikuši pēdējie gludie kilometri līdz galvaspilsētai. Spēki joprojām ir, brīžam uz maiņām viens otru pa šoseju velkam. Neliels līkums caur Skulti un gar lidostu, līdz nonākam Ulmaņa gatves Statoilā. Saprotot, ka drīz jau tumsiņa klāt, nolemju aprīkoties ar sarkano mirkšķi, ko pazaudēju pēdējā xrace, un arī priekšējam lukturim iedvest dzīvību ar jaunām baterijām. Pēdējie pāris kilometri un ļaujamies pelnītai atpūtai Vecrīgā “Latvian Blues Band” burvīgo mūzikas skaņu pavadījumā.

Statistikai – 104 km, tīrais mīšanās laiks – 5h 33m, 25 km pretvējā, 30% grants&laipas, 70% – asfalts. Mana garākā līdz šim nomītā distance vienas dienas laikā.

Advertisements

About gunaomg

Time is never an issue, it's what we do with it. Skatīt visus gunaomg rakstus

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: