Trešo reizi PPP jeb kā man negāja Ventspilī

Domāju, nevienam nebija pārsteigums par to, ko izpildīju Ventspilī – tādēļ arī tapa iepriekšējais dienasgrāmatas ieraksts, lai te nebūtu gari jātaisnojas. Gandrīz 1:41 bija gana loģisks rezultāts pēc neilgas patupēšanas fiziskajā bedrē.

Līdz ar to 22.datumā plānotās sacensības nebija gana spēcīgs iemesls, lai palaistu garām saulgriežu atzīmēšanu iepriekšējā vakarā.

Image

 

Visādām enerģētiskām gada gandrīz īsākās nakts everģēlībām gals pienāca ap 2 naktī. Pa nedēļu arīdzan nedaudz bija iekrājies miega bads, tādēļ miegs nāca aumaļām.

Image

 

Uz 22.datumu tika solīta velnišķīgi karsta laika prognoze, lai gan mierināja jūras tuvums un iespējamie veldzējošie vēji. Pasākums solījās būt interesants, jo piedalīties atvilināti bija pat pāris  ātru melnādainu brāļu no Kenijas, spēcīgs skrējējs no Baltkrievijas, kas kopumā bija potenciāls trases rekorda krišanai. Arī dāmām bija pieteikta vesela zvaigžņu plejāde – Prokopčuka, Lina, Kažemāka, NRM spīdekle Bernsone un citas ašas dāmas. Ar vislielākajām cerībām skatījos uz afterpārtiju un visādām citādām patīkamām izklaidēm, par skrējienu vēl domājot, vai maz šoreiz vajag.

Image

Pirms-starta sarunas

 

Tā kā tiktāl vēl neesmu izaugusi, lai, nonākusi sacensību vietā, no dalības tajās atteiktos, stājos vien uz starta līnijas. Pirmo reizi savā skriešanas mūžā izveicu nopietnāku iesildīšanos, un šķita, ka diena būs jauka.

Rēķinoties ar nesenā pieredzē manīto noslieci pārķert staru, biju nobruņojusies ar Garmin, ko cītīgi biju apņēmusies pētīt un attiecīgi sevi piebremzēt vismaz pirmajos trīs kilometros. Iestājos rindā kopā ar TT1:35 un ļoti vēlējos ar viņiem nedaudz vairāk kā 21km kopā arī noskriet. Diezgan ambiciozi, bet piedodami starta neprātā.

Image

Pirmo apli plāns izdevās. Pirmais km noskriets ar 4:30 – ļoti prātīgi. Nākamie divi mazliet ātrāk, bet arī nekas pārmērīgs. 5.kilometrā pamanīju atšņorējušos kedu un izlēmu piestāt pirmā apļa beigās pie ūdens punkta, pie vienām sāpēm, tā teikt. Ar šo gājienu palaidu balonpuišus vējā. Laikam vienlaikus arī motivāciju, jo otro apli tempu vēl noturēju, taču uz tā beigām sāku just, ka beidzas spēki. Attiecīgi trešais jau par minūti lēnāks, bet ceturtais – par gandrīz 4 minūtēm lēnāks. Nezinu, vai vēl kāds rezultātos atrodams ar tik izteiktām plīsiena pazīmēm – apļu laiki:

0:23:58 0:24:04 0:25:11 0:27:46

Pēc šī skrējiena kedas uz pāris dienām nozuda no mana redzesloka – aizsūtīju apdomāties, vai tā var turpināt. 

Turpinājums visticamāk sekos. 🙂

Advertisements

About gunaomg

Time is never an issue, it's what we do with it. Skatīt visus gunaomg rakstus

5 responses to “Trešo reizi PPP jeb kā man negāja Ventspilī

 • Jānis Saulīte

  Čau Guna!
  Noskrienā papētīju tavus skrējienus un vidējo treniņu ātrumu pēdējā mēneša laikā garajām distancēm un viss ap 5:10, 5:20, ja atņemam maģiskās 20-30 sek, tad pusmaratonā Mēs esam tur kur mēs esam 4:41 ar uzviju. Viss kārtībā, pirms kaut kādiem 1/2 sačiem jāpatrenē ne tik daudz HIIT, kas noderēs piečukam un čirikam, bet vairāki garie 15+ tempa skrējieni pie plānotā sača tempa pieliekot 15-20 sek, arī “ikdienišķie” 10k skrējieni jāskrien biš ātrāk, ja šeit runājam par ambicioziem rezultātātiem un skriešanu noteiktos tempos no A līdz Z. Viss būs kedās. Velc kedas kājās! 🙂

  P.S.
  Par zelta kedas piečuka tesienu sakaltis Auzu cepums no manis 😉

  • gunao

   Labā formā biju maija sākumā, kad 15 km treniņu ar iesildīšanos & atsildīšanos pieveicu vidēji ar ātrumu 4′:45″ uz km. Domājams, 4h maratons mazliet iezāģēja un vēl dažas nelāgas sakritības. Būs, no kā atsperties. Pēdējā mēnesī daļu (lielu) no treniņiem nemaz nespēju izpildīt, līdz ar to arī rezultāts likumsakarīgs.
   p.s. kedas ir atrastas.

   • matiss (@matiss)

    Atceros bildi no Ozolniekiem. Kaut arī klāt nebiju, taču, šķiet tā bija Ežu komandas zvaigžņu stunda. Varbūt vajag mest mieru dižiem rezultātiem 1/2M distancēs, koncentrēties uz Valmieras pilno un pie 1/2 atgriezties oktobrī Siguldā. Liepāju un Kuldīgu noskriet neiespringti, lai neiestājas riebums pret skriešanu 😉 Bet nu, šīs tikai manas domas. Nav jāņem vērā

  • kasts

   Man cita matemātika, bet rezultāts tas pats. Atņemu 1 minūti no mierīgajiem skrējieniem (pulss 130-140). Pašam gan šobrīd šī formula precīzi nedarbojas, jo mierīgie 6:00, bet Vetnspilī sanāca ātrāk par 5:00, ap 4:35-4:40. Vairāk skatos, lai mierīgie skrējieni nekļūtu par ātru.
   Toties Ventspils tempu veiksmīgi prognozēju ar 4km tempa skrējienu pēdējā nedēļā.

   Joprojām jādomā par Gunas vārdiem Ventspilī. Kad apbrīnoja manu maztrenēšanos un ātrskriešanu. Pieturos pie ticības, ka viss ir likumsakarīgi, kaut arī visas likumsakarības mēs varbūt nezinam. Varu atzīties, ka kaut kā ienāca prātā tieši ar Gunas kalorijām salīdzināties iekš endomondo, kad vadīju tajā visas sportiskās aktivitātes. Brīžam tiku līdzi.

   Gada sākumā spriedelējām ar Matīsu, kā meitenēm veiksies ar maģisko 90minūti pusītē. Būtu par smuko, ja būtu, bet jā, tas ir atkarīgs arī no prioritātēm. Ja šī nav tā galvenā, tad var arī pietrūkt.

   Tā vai tā man ir prieks, ka meitenes nodarbojas ar sportu, skriešanu un tādā līmenī, kad puiši knapi tiek līdzi. Saprotams, ka tas prasa no meitenēm lielāku piepūli treniņos. Bet forši ir.

   offt: doma izkristalizējusies, ka sacensībās beigās tomēr ir forši uzskriet spurtiņu, ja vien spēki atļauj. Tās ir atmiņas, kas paliek, ja vēl kādu izdodas apskriet. Līdz šim tikai labas atmiņas no finiša spurtiem bijušas. Vienreiz noturējos noskriet līdz galam kopā, kad Ozolniekos skrējām ar Artūro soli solī.

   Foršas sajūtas bija, kad mani – noplīsušo, pagaidīja Arvis pirmajā Liepājas pusītē.

   nu gan izrunājos. Sveicieni, Guna! 🙂

 • gunao

  Tikko pārlasīju savu ierakstu un secināju, ka jādomā līdzi, ko runāju (rakstu) – “Pēc šī skrējiena kedas uz pāris dienām nozuda no mana redzesloka – aizsūtīju apdomāties, vai tā var turpināt.” Kopš vakardienas kedas ir pazudušas pavisam. Laikam apbižojās. Lai jaunajam valkātajam raiti kilometri un daudz PR!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: