Trīs dienas Kuldīgā un PB rociņā

Ceļš uz Kuldīgu sākas jau piektdien. Vienā mašīnā satiekamies patīkama četrotne. Iesildīsim pirtiņu, kur rītnakt pievienosies vēl citi skrējēji. Esmu mazliet sadugusi – mokos ar vēdergraizēm un prāts uz skriešanu nenesas nemaz. Tādēļ nav nekāds brīnums, ka bez sirdsapziņas pārmetumiem izlaižu piektdienas vakara treniņu, tā vietā izvēloties dziedinoša vīna glāzi.

Jau kuro gadu Baltijas karstākais pusmaratons nemaz tik ļoti karsts nav. No rīta laukā līņā viegls lietutiņš. Dodoties uz startu, pat nedaudz salst. Tepat pie mājām ir novietota 3.kilometra atzīme. Līdz startam nepilns kilometrs. Trase ir mainīta ceļu remontu dēļ. Izpaliks skrējiens pār tiltu ar gleznaino skatu uz Ventas rumbu, tā vietā apļosim upes vienā krastā. Finišs ir izvietots estrādē – kā īstā šovā.

SAMSUNG

Svētdienas rumbas pastaigas bilde, autors Matīss

Ambīciju man šoreiz nav, atkal ir padomā sekot līdzi pulsam un izdarīt gājienus, vadoties pēc tā un savas pašsajūtas. Vienu brīdi pirms starta sajūtos bēdīgi, bez kāda izprotama skaidrojuma. Pirmo reizi šogad ir pietiekami laika, lai pilnvērtīgi iesildītos un paspētu bez stresa nostāties uz starta. Man blakus parādās Lelde, arī skries pusīti.

Pirmie kilometri ir rāmi un mierīgi. Pulss sākumā lēnām uzkāpj līdz 160 un tur brīdi pakavējas, pēc tam iepauzē pie 170. Līdz 4.kilometram viss mierīgi, skrienu ar tempu 4:20-4:30. Kājās jūtams neliels smagums un stīvums. Vakardienas izlaistais treniņš? Nonākusi pie reversās kustības neilgi pirms pirmā apļa beigām, pamanu sev pretīm skrienam vairākas pazīstamas sejas. Šeit spēkā stājās zaķa ķeršanas taktika, un tempu gribot negribot paātrinu. Vispirms dzenos pakaļ Sigitai, bet tā arī nepamanīju, kurā momentā viņu apsteidzu. Nākamie zaķi bija Marta ar brāli. Rit otrais aplis un es ieraugu Rimanta muguru. Ja pie Liepājas endo skrējiena viņš nebūtu pierakstījis, ka centies no manis aizmukt, tad tik ļoti nebūtu gribējusi viņu šoreiz noķert. Trešo apli noskrienam kopā – viens km pat uz 4′:06″.

Wedding

Vienā solī, bez Rimanta atbalsta 3.aplis nebūtu tik brašs.
K.Pakārkļa foto

Pulss arīdzan netrako, turās pie 180. Šķiet, šis ir visātrākais aplis. Neatsakos no želejas, ko šogad vēl neesmu izmantojusi sacensībās. Ir sajūta, ka varētu noderēt. Ieejot ceturtajā aplī pazaudēju savu ceļabiedru. Temps laikam ir palicis pie viņa, kaut kā vairs tik ātri neiet uz priekšu. Apdzenu Santu, taču pēc kāda brītiņa viņa man aiziet garām. Līdz finišam kādi divi km. Pēdējo reizi reversā kustība. Man garām iet kāds vīrietis un saka, lai nelaižu viņu garām. Mazliet izdodas saņemties un paskrienam brīdi kopā. “Meiteni priekšā noķersi?” viņš vaicā? Nogrozu galvu, ka nē. Dodamies tālāk. Pie estrādes viņš aizsprinto pretī finišam, es mēģinu noturēties tajā pašā ātrumā. Iefinišēju ar paceltām rokām un ar atvieglojuma smaidu. Bruto laiks 1:32, ir izdevies uzlabot personīgo par nepilnām 3 minūtēm. No Santas un pjedestāla vecuma grupā blakus Jeļenai un Dacei mani šķīra 10 sekundes.

_AAF1639

Finiša laime

Sagaidām pārējos finišētājus un atsildāmies līdz savām Kuldīgas mājām. Plānā ir afterpārtijs Metropolē, pirts un saviesīgas sarunas. Pirtī lielāko jautrību izraisa mēmā šova spēlēšana, kura laikā tika jaunradītas tādas pērles kā, piemēram, “vāveru pajūgs”. Dažam labam ballīte ieilgst līdz pat 4 rītā.

Interesantākais seko nākamajā rītā. Šķiet, ka tikko esmu vien iemigusi, kad jau zvana telefons – ir 5 no rīta un man ir jādodas nākamajā pasākumā. Žigli apģērbjos, izslīdu, cik nu klusi vien var, starp gulošajiem pirts apmeklētājiem uz ielas. Mašīna jau gaida. Dodamies Aizputes virzienā. Mērķis ir nedaudz parāpties un sagaidīt saullēktu 200m augstā tornī (jeb 300m v.j.l.).

Image

Adata no lejpuses

Itin viegli atrodam mērķi jeb torni ar iesauku Adata. Gari neprātojot, seko kāpiens tajā, augstāk rāpjoties, neprātīgi purina vējš, koku galotnes paliek zem mums, auto ir knapi saskatāms. Pateicoties vējam, kāpšļi augstāk virs kokiem ir sausi un rokām tādēļ vieglāk. Skatoties uz diviem blakus esošajiem torņiem, var nojaust, cik augstu esam tikuši.

Image

Viena no blakus esošajām adatām

Ik pa brīdim secinu, ka metinātājs piegājis lietai radoši jeb maucis, kā pagadās. Gandrīz pašā augšā ir posms, kur kāpnēm nav aizsargājošās muguriņas – šeit pirmo un vienīgo reizi mazliet nodreb kājas. Minūti pasēžu un atpūšos. No augšās paveras brīnišķīgs skats. Visapkārt miglas vāli, iegūluši starp kokiem un pauguriem.

Image

Saullēkts

Skaisti. Saule spraucas no apvāršņa, lauzdamās cauri mākoņiem. Mirkli pabaudījuši augstumu, uzsākam ceļu lejup. Tas šķiet mazliet vieglāks, vien pēdējos metros ierauju pirmās sāpīgās tulznas. Tikai nākamajā dienā pamanīšu, ka abi ceļgali atdauzīti vienos zilumos.

SAMSUNG

Rumbas bridiens

Tālāk ceļš ved uz Kuldīgas rumbu – ūdens izrādās neticami silts. Pirmo reizi dzīvē šķērsoju Ventu pa rumbu. Galā atgriežos un ļaujos muguras masāžai zem ūdenskrituma un peldei Ventā. Pasakaini. Ekstrēmajam rītam piestāv arī uzrāpšanās slēgtajā skatu tornī, kas ir avārijas stāvoklī. Tā tiešām arī izskatās – vairāki balstošie baļķi ir salūzuši un nokrituši, pāris pakāpieni teju karājas gaisā.

SAMSUNG

Bīstamais skatu tornis

Viss beidzas bez starpgadījumiem un ar vēl pāris skaistām ainavām pūriņā.

Noslēgumā neliela pastaiga pa Kuldīgu, šķiršanās no sabiedrotajiem un ceļš mājup uz pirtiņu. Ir jau vēls – ap desmitiem, visi jau pamodušies un grasās izveikt atjaunošanās skrējienu. Burtiski minūtes laikā pārģērbjos, lai varētu piebiedroties. Ēst gan gribas jau piekto stundu, bet  tas vēl mazliet var pagaidīt. Sadalāmies trīs grupās – viena uz rumbu, otra pa vakardienas trasi, trešā, kurā esmu arī es, uz mežu. Paskrienam nedaudz pa Kuldīgas apļu trasi, aizskrienam līdz Baltavotam, atsvaidzināmies un pa šaursliežu dzelzceļa kādreizējo trasi atgriežamies mājās. Pēdējā maltīte un sākam taisīties mājup. Kamēr citi taisās, paspēju pie galda aizmigt. Tipiski.

Sāk līt lietus un ir skaidrs, ka ballītei beigas. Vērtīgākie ieguvumi – jaunas iepazīšanās, spilgti vizuālie iespaidi un, protams, labs rezultāts skrējienā.

Advertisements

About gunaomg

Time is never an issue, it's what we do with it. Skatīt visus gunaomg rakstus

5 responses to “Trīs dienas Kuldīgā un PB rociņā

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: