Latvijai dzimšanas dienā jeb kur palika vairāki tūkstoši kilokaloriju

Man patika, kā Mareks teica, ka gaušanās un sūdzēšanās nav ne plika graša vērti un ka labākas dzīves un valsts vārdā jāsāk katram ar sevi jeb: “Lielu Valsti un Lielo cieņu veido mazi darbi – viens pie otra, ķieģelis pie ķieģelīša – tie veido mūsu dzīvi.” Mantra ir universāla – to var attiecināt ne tikai uz valstisko, bet arī uz jebkuru sadzīves un kosmosa jomu – lielajām izmaiņām jānotiek sevī maz pamazītiņām, lai rezultātā ieraudzītu pasauli un dzīvi citādāku, labāku. Tāds nieciņš, bet cik spēcīgs – ir ar atvērtu sirdi paskatīties sev apkārt un novērtēt to, kas mums ir dots, izjust pateicību par to, ko ir iespējams piedzīvot, saņemt un dot. Tiem, kas vēl nav redzējuši un varbūt ieslīguši rudens grūtsirdībā, marš uz filmu “About time” – var izdoties sirsnīgs spēriens pa pakaļu saņemties. 😉 Iedomājies, ka tev ir iespēja atgriezties nodzīvotās dienas sākumā un paskatīties uz to citādākām acīm, izbaudīt it visu, kas piedzīvots un tādējādi slikta diena var tomēr izrādīties laba bijusi. Tā kā atgriezties nevaram, ģenerālmēģinājuma vietā jādzīvo īstā dzīve šeit un tagad.

ikvienam roka jāpieliek, lai lēnāks braucējs uz priekšu tiek

Mana formula, lai labajiem darbiem un pozitīvajam skatam uz dzīvi pietiktu enerģijas, dūšas un pacietības, ir – jārūda fiziskais ķermenis. Veselā miesā vesels gars. Papildus biju iedzīvojusies nepārvaramā vēlmē tikt pie pilnīga spēku izsīkuma. Uz šī fona plāns svētku brīvdienām saveidojās šāds:

1) 13 km skrējiens ar peldi Ķīšezerā pa vidam – sestdien (bez izvērstāka stāstījuma);

2) Latvijas kontūras skrējiens 27 km – svētdien;

3) Čaiņiku riteņbrauciens pa ceļiem un neceļiem ~95km – pirmdien;

4) airēšanas pasākums vairāku km garumā, lai salūtā vērtos no pašas māmuļas Daugavas – pirmdienas vakarā.

Pirmais manā uzmanības lokā nonāca aicinājums Latvijas dzimšanas dienai uzdāvāt skrējienu pa Rīgas ielām, kā rezultātā kartē iezīmētos glīta valsts robežas kontūra. Tas prasīja kāju spēku 27 kilometru garumā. Pārsteigums par pasākuma kuplo apmeklējumu (~40 uz otro no kopumā trīs tūrēm), vairums skrējēju izgreznojušies ar sarkanbaltsarkanajām lentītēm, viens visu ceļu kabatas formāta karodziņu nesa rokā. Vēl kāds nepaguris cienāja pārējos ar vīnogām. Apbrīna un pateicība kartes zīmētājam (Juris Āboltiņš), kas šo maršrutu izskrējis endomondo jau tālajā 2011.gadā. Labā kompānijā 27 kilometri palidoja ātrāk kā šorīt vienatnē notipinātie 6 km.

Īsi pirms finiša pirmā no otrā apļa grupiņām

Īsi pirms finiša pirmā no otrā apļa grupiņām

Kopā ar skrējējiem priecājās arī sastaptie gājēji, šoferi un arī guļamrajonu daudzstāvu māju iedzīvotāji, sveicinādami garām skrienošos.

Trešajam plāna punktam paradoksālā kārtā piegāju diezgan nesistemātiski. Tā kā pēc skrējiena bija jūtams “neliels” sagurums, vakarā nolēmu, ka modinātāju nelikšu – ja būs lemts un pamodīšos, tad braukšu. Izlasīju pēdējo brīdinošo ierakstu Čaiņiku pasākuma lapā un sāku apdomāt, vai maz man tur būtu veselīgi doties. Rīts tomēr bija vēlīgs un parūpējās, lai paspēju pamosties, pabrokastot un aizdoties plkst. 9.00 uz starta vietu pie Brīvības pieminekļa. Ieraugot tur sapulcējušos velobraucēju pūli, izbrīnā spēju vien noelsties – teju 60 riteņotāji bija apņēmības pilni paveikt šo darbiņu.

965415_247212245433336_1538991078_o

Starts

Pēc starta caur Vecrīgu pa jauno veloceliņu, pāri Salu tiltam veikli devāmies prom no galvaspilsētas. Ātri vien no asfalta nogriezām Ziepniekkalna mežā un pa takām un ceļiem virzījāmies Baložu virzienā. Pavisam drīz manas orientieristes spējas izbeidzās un nebija ne mazākās nojausmas, kur esam. Kādā brīdī pavīdēja uzraksti Olaines novads, Plakanciems. Kad ieraudzīju uzrakstu Baldone, sapratu, ka tajā brīdī Rīga ir diezgan patālu.

1401386_247212232100004_1759796766_o

Baložu stiga

Kopumā pasākums ļoti grūts, jau drīz pēc Baložu stigas prātoju par to, vai nebūtu prātīgi atkabināties un doties mājup. Prieks un gandarījums, ka šoreiz gribasspēks un stūmēju spēks izrādījās spēcīgāks un līdz galam tiku. Pirmo reizi dzīvē izbaudīju, kā tas ir, ja Tevi kāds stumj. Burtiski. Uzskates materiāls – tepat fotogrāfijā augstāk. Un ziniet, tas ir varen iedarbīgi, tādā veidā kalnā uzbraucu ātrāk kā jebkad no tā būtu braukusi lejā. Tika pieminēts ātrums ~ 40 km/h, ko man patstāvīgi nav izdevies attīstīt.  Man par laimi, ik pa laikam iegadījās kāda tehniska ķibele – vai riepa mīksta, vai ķēde jāsaeļļo vai veikalā jāieiet. Par laimi, jo tad varēja atvilkt elpu un mazliet atgūties. Pasākumā piedzīvotā emociju gamma neaprakstāma – no totālas sagrāves un iznīcības līdz triumfam un gavilēm.

1412284_247212708766623_1751582627_o

Veikaliņš

1399247_247212572099970_1448057512_o

Pāri laipiņai

Video pārskats jūsu uzmanībai zemāk (cepums autoram par muzikālo noformējumu).

Sasniedzot finišu, enerģijas līmenis bija tik zems, ka nosviedu ričuku un pati nokritu gar zemi. Mute gan smaidīja un rokas vēl varēju pavicināt. Garmins bija uzmērījis 99.9 km. To, cik patiešām liels nogurums apjautu vien tad, kad īsu mirkli pēc finiša nespēju atcerēties un ievadīt paroli, ko bez aizķeršanās lietoju jau četrus gadus. Pēc trīs kļūdainiem mēģinājumiem padevos. Scary.

1425792_10200842879422320_264321595_n

Finišs

Ceturtais plāna punkts jeb laivu brauciens šoreiz izpalika tehnisku iemeslu dēļ. Uz salūtu līdz krastmalai viegli stīvā gaitā aizgāju un saviļņojošo skaistumu debesīs baudīju, brīžam jūtot kādu asaru acu kaktiņā sarosāmies. Svētki izdevušies uz visiem simts, mīlu Latviju. Esmu priecīga un pateicīga tiem vīriem, kas pirms 95 gadiem Nacionālajā teātrī stāvēja pie valsts šūpuļa.

Advertisements

About gunaomg

Time is never an issue, it's what we do with it. Skatīt visus gunaomg rakstus

One response to “Latvijai dzimšanas dienā jeb kur palika vairāki tūkstoši kilokaloriju

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: