48h kopā ar TomTom Runner

Visu pagājušo skriešanas sezonu prātuļoju par to, ka būtu jauki, ja manā rīcībā beidzot nonāktu ierīce, kurā būtu apvienots kā GPS uztvērējs, tā pulsometrs. Treniņos izmantoju kādu no šiem variantiem – Garmin FR 205 (antīks klucis, kas ir aprīkots ar GPS funkciju), Polar F6, kas rādīja tikai pulsu vai arī telefonu ar endomondo. Citreiz visus kopā, vēl tik satelīta šķīvis pietrūka :). Mēģināju saprast, kurš modelis būtu man vispiemērotākais, pētīju, taujāju, skatījos. Rudenī padzirdēju par TomTom pulsometriem, apskatīju, iepatikās.IMG_7504

Tā siekalojos vairākus mēnešus, tomēr cītīgi iestāstīju sev, ka tik ļoti man tas nav nepieciešams – aktīvie treniņi beigušies, nez, kad un vai vispār atsāksies, ko tur lieki tērēties. Tad kādu dienu pēc Jaungada sagaidīšanas iedomājos ielūkoties ebay, ja nu kāds tur pēkšņi savas negribētās Ziemassvētku dāvanas iztirgo. Un bingo – tur tas bija, par tiiiik pievilcīgu cenu, ka, nedomājot pat 10 sekundes, nospiedu “buy”. Pirms dažām dienām saņēmu ilgi gaidīto paciņu un tur tas bija!

Image

Pulkstenis sastāv no diviem moduļiem – atsevišķi noņemama siksniņa. Treniņu dati tiek ielādēti caur vadu datorā TomTom Mysports aplikācijā un vēl šur tur pēc lietotāja izvēles (manas izvēles – Runkeeper aplikācija un gpx un tcx faili datorā, lai var krāmēt iekšā Edmundā). Pirmās darbības, kas jāpaveic – jāizveido Mysports konts un jāpiereģistrē aparāts. Man tas sākumā diez ko nevedās, kamēr neizvēlējos atjaunot fabrikas uzstādījumus – tad aizgāja. Pulkstenim var iedot nosaukumu un savadīt datus par sevi.

Pulksteņa vadība notiek ar vienas pogas palīdzību (precīzāk būtu teikt – ar rāmīša ap pogu palīdzību), kur, uzspiežot labajā pusē nonākam izvēlnē, ar apakšējo un augšējo pārvietoties starp opcijām, vēlreiz labo – varam iet dziļāk izvēlnē, bet ar kreiso atgriezties.

Neliels video rullītis par ierīci –

Lietas, kas man patīk (uzskaitītas, protams, prioritārā secībā 🙂 ).

Dizains – plāns un smuks! Īpaši pēc klucīgā Garmin FR 205 lietošanas. Plānākais GPS pulkstenis, kādu zinu. Var mainīt siksniņu, ja apnīk esošās krāsa – ļoti patīk zaļā, tā varētu būt mana izvēle, ja izšķiršos par šo soli. Image

Ātri, es pat teiktu – ļoti ātri – atrod GPS – dažu sekunžu jautājums un var uzsākt skriešanu. Jau pieminētais Garmin FR 205 mēdza meklēt tik ilgi (pāris minūtes), ka apnika gaidīt. Šis brīnums notiek pateicoties QuickGPS funkcijai, kas brīdī, kad TomToms pieslēgts pie datora, ielādē satelītu pozīcijas tuvākajām 3 dienām, tādēļ, uzsākot treniņu, TomToms jau zina, kur atrodos. Cik papētīju, šī fīča nav ne Garminiem (mani jau palaboja, ka jaunākajiem modeļiem (FR620 un FR220) ir), ne Polariem, ne Timexiem.

Modinātājs. Reizēm noder, ja šķiet, ka no rīta varētu laikus nepamosties, un šo aparātu atšķirībā no telefona labprātāk ņemšu savā tuvumā nakts laikā.

Baterijas darbības ilgums GPS uztveršanas režīmā norādīts 10h. Nav vēl sanācis pārbaudīt, bet tas ir par vismaz 2h ilgāk kā telefons ar Endomondo vai Garmins, kas labākajā gadījumā izvilka 8h.

Novibrē pie km atzīmes. Ja esmu aizklausījusies putnu dziesmās vai mūzikas dārdoņā savās austiņās, tad tas palīdzēs nepalaist garām noskrietu kārtējo kilometru. Būtiski, ja skrienu uz laiku un vēlos apmierināt ziņkāri, cik tad ātri kārtējais kilometrs pieveikts.

Josta viegli jāsaslapina un pulss tiek atrasts. Patīkami pēc ilgstošās ņemšanās ar Polar F6, kam mīkstā josta bija jāslapina diezgan kārtīgi.

Sākotnēji 3 ekrāna rādījumi šķita kā mīnuss (gribējās 4, kā parasts ar garminiem), taču tikai līdz brīdim, kad atklāju, ka divi no laukiem ir permanenti (tādi, kā izvēlies uzstādīt pirms treniņa), taču lielo ar vienu pogas klikšķi skrējiena laikā ērti var mainīt uz citu – skrējiena ilgums, temps,  vidējais temps, apļa (kilometra) laiks, apļa distance, kalorijas, pulss un pat pulkstenis. Kā nemainīgos definēju pieveikto distanci un pulsu.

Tas, ka ražotājs nepārtraukti domā par jaunām fīčām, kuras TomTomā var iedabūt ar kārtējo update. Šobrīd ir iespējama automātiska datu ielāde aplikācijā Runkeeper, ceru, ka drīzumā parādīsies arī Endomondo (tomēr nevar zināt, jo Endomondo cieši sadarbojas ar Garmin). Janvārī (mazliet ir aizķērusies) bija jāiznāk aplikācijai iPhonam, kur ar zilzobja palīdzību treniņa fails no TomToma tiktu ielādēts Mysports lapā un tālāk, kas nu tur pēc lietotāja izvēles ir pievienots. Tas būtu sasodīti ērti, jo nebūtu jāslēdz iekšā dators pēc katra treniņa.

Kas man ne visai patīk, uzskaitīts zemāk.

Ielādējot gpx un tcx failus Endomondo aplikācijā, kas ir mana iecienītā sportisko aktivitāšu tīklošanas platforma, parādījās datu nesakritības gan treniņa ilgumā, gan pieveiktajā distancē, pat arī apļu jeb kilometru laikos. Precīzākais pagaidām izskatās gpx fails, bet tad izpaliek pulsa līknes ielāde Edmundā. Tā nav pārāk liela bēda, jo pulsu varu pētīt arī Mysports aplikācijā. Tomēr gribētos, lai precizitāte uzlabotos un nav pēc tam jāpārbauda, vai viss kārtībā.

Uzsākot treniņu, pirmajā kilometrā abas reizes, ko ar TomTomu esmu skrējusi, parādās dīvaini augsts pulss. Pēc tam stabilizējas un ir diezgan ticams.

Nav iespējas nofiksēt apļa laiku, ja tā garums ir atšķirīgs no 1km. Tas varētu būt būtiski, veicot intervālu treniņu, kurā man būtu svarīgi zināt, cik ātri noskrēju kārtējos 400m. Neesmu izpētījusi intervālu funkciju – varbūt tur varu savadīt nepieciešamos attālumus un pēc tam nolasīt laikus.

Tādi, lūk, mani pirmie atklājumi un secinājumi pa pirmajām divām dienām. Gan jau būs vēl, bet pagaidām turpinu priecāties par savu pirkumu. TomTom pulsometri ir manīti nu jau arī Latvijā, piemēram, Elkorā vai veloatlaides.lv.

Advertisements

About gunaomg

Time is never an issue, it's what we do with it. Skatīt visus gunaomg rakstus

2 responses to “48h kopā ar TomTom Runner

  • murmulis

    Atjaunosi firmware un negatīvo īpašību saraksts ātri vien papildināsies 😉
    “iz prakses” – Pēc firmware atjaunojumiem zūd pulsa jostiņa un kadences sensors – nevar sapārot līdz aiznākamajam jauninājumam.

    • gunao

      Ar pulsa jostiņas atrašanu nav bijušas problēmas, taču quickGPS pāris pēdējās reizes vairs nevarēja nosaukt par quick – kāda minūte aizgāja, kamēr satelītus atrada. Toties jaunā aplikācija uz iOS priecē – ja vēl pieliks automātisko ielādi endomondo, būs laime pilnīga.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: