Jēkabam pa pēdām, 9. un 10.diena

24.04.
Rīts iesākas vēlu turklāt aiz loga līst kā pa Jāņiem. Tādā laikā saimnieks suni laukā nedzītu. Istabai ir interesanta ekstra – tai ir durvis, tiesa, aizslēgtas uz kopīgo 2.stāva, kur izvietoti trīs vai četri numuriņi, vannasistabu. Akustika lieliska, noklausos, kā trallinādams vannā iet kāds spānis. Tam nu gan ir iekšā, šitāds gājiens, kad pusstāvs uz viņu tagad dabūs gaidīt.

Image

Apmākusies ainava

Kamēr kopīgajā virtuvē tiek ieturētas nesteidzīgas brokastis, sarunu uzsāk kāds amerikāņu rakstnieks, kam esot 60 gadu un kas ceļo vienā laidā. Gribot kādreiz atbraukt arī uz Rīgu. Ģeogrāfiju viņš pārzina ļoti labi un stāsta ne sliktāk. Kolorīts un runātīgs tipāžs.
Lietus mazliet mazinās, ir pusdienlaiks un tas ir arī pēdējais laiks kaut kur kustēt. Pārpakoju somu, visu sastūķējot miskastes maisos. Mugurā pāri somai uzvelku tizlo sētniekzaļo pončo, vajadzētu šim tam sausam no manis palikt. Izejot uz ielas, lietus ir mitējies pavisam.

Image

(ne) izbrienams skaistums

Image

Nedaudz uzsmaida saulīte

Nu forši! Prieks ilgst apmēram puskilometra garumā. Aiz mums pilgrima ekipējumā soļo trīs vācu puiši, tomēr, neskatoties uz mūsu ne visai ašo soli, vācieši drīz vien pazūd no redzesloka. Ceļš diezgan ilgi ved gar šosejas malu, līdz vienu brīdi ieved mežā, pēc tam ciematā. Lietusgāzes mijas ar nelieliem saules momentiem. Šis ir pavisam cits gājiens un šodien nekādi kalni netiks gāzti, plāns ir tikt līdz 18km attālajai O Porriņo. Salīdzinot ar skaistajiem Portugāles skatiem, Spānija šķiet vienmuļa un garlaicīga. Pirmais iespaids, cerams, tas vēl mainīsies. Mājas ir daudz necilākas, ja salīdzina ar iepriekšējās dienās redzēto.

Image

Pakalni

Pēc aptuveni noietiem 10km gribas brīdi atvilkt elpu, kam par labu tiek atzīta patilte. Pēdējos 100 metrus līdz tai dabonam konkrētu dušu. Kā ir, tā ir. Izved mūs cauri dubļu ceļam gar strauju upīti. Kājas ir konkrēti sabristas. Lietu atkal nomaina saule un atkal otrādi. Tādējādi brīžos, kad šķiet, ka esi jau mazliet apžuvis, dabū kārtējo dušu. Cikls vairākkārtīgi atkārtojas. Solis šodien nav diez ko sportisks, tomēr kaut kādu pusklibu kruīzu izdodas ieslēgt. Pārsteidzoši, ka šajā valstī nav izvietotas ūdens ņemšanas vietas. Bijām jau pieraduši. Pēc nepilnu 4h gājiena ir jau redzama O Porriño. Lidz šim garlaicīgākā un neglītākā pilsēta, kāda gājiena laikā redzēta. Kā rakstīts pilgrimu forumā, “Galicia has the most ugliest towns.” Nav tālu no tā. Tuvojoties tai, ilgāku brīdi ož pēc publiskās atejas. Daudzsološi.

Image


Vīnogu lauks

Tiek atrasta diezgan pašvaka viesnīca, bet nav iedvesmas neko citu vairs meklēt. Ieturam vakariņas un šlāfen. Rīt būs jauna diena. Neņemiet desertu flan, nav garšīgs, dienas vilšanās, lai gan katras kafejnīcas menu tāds ir atrodams. Blakus numuriņā ir kaut kādas tīneidžeru dienas, auro bars meiteņu.

Image

O Porriņo

Noieti nieka 17 kilometri.

Dienas doma – lai līst, ja ik pa brīdim arī izžāvē.

25.04.
Rīts sākas ar kārtējo lietusgāzi. Apskatos prognozi un redzu, ka tūliņ uz divām stundām skaidrosies. Zemais starts un ķeram skaidro laiku. Mazliet sanāk apčakars, jo sāk gāzt jau pēc kādas pusotras h. Kājas vēl ilgi turas sausas, jo lietus nav tik stiprs kā vakar. Nevar zināt, kas ir labāk, jo vakar, lai arī sirsnīgi izmērcēja, tomēr brīžam saulīte arī pažāvēja. Not today, izskatās, ka saules nebūs. Gāžam prom no Porriño. Solis ir raits, noķeram kādu tālo austrumu ģimenīti, spāņus – tēvu ar dēlu.

Image

Meža ceļš

Image

Pilgrims lietusmētelī

Šodien camino ir pavisam dzīvs, dienas laikā saskaitīsim ap 30 riteņbraucēju, kas ceļu izvēlējušies pieveikt šādā veidā. Drīz asfaltu nomaina meža celiņš. Interesanti, ka pat meža vidū atrodama bāra menu pilgrimiem. Spānija joprojām šķiet garlaicīga. Nokāpjot no kalna, skatam paveras jauks skats uz pilsētu un ātri vien sasniedzam Redondelu, kas ir kādu 14km attālumā. Milzīgs kalns augšup, lai pēc tam laistos atkal lejup. Pēkšņi Spānija iegūst plus punktus, jo skatam paveras burvīga ainava – viens no līcīšiem, kas gar Vigo iestiepjas no okeāna līdz šejienei. Gandrīz elpa aizraujas un jāpiestāj mirkli pabaudīt skaistumu. Iets ir gana ilgi un sāk gribēties kaut ko likt uz kārā zoba. Ir sasniegta Arcade, jāmeklē pēc labas vietiņas. Vienā var izbaudīt, kā tas ir runāt ar spāni kā ar sienu, otrā nekā cita kā sendviči nav, trešā nāk kā pēc pasūtījuma un ir ļoti jauka. Pilgrimu menu 6,5 EUR. Man tiek divas zivis, salāti un kartupeli.
Kad mazliet jau esam apžuvuši, jādodas atkal lietū, lai turpinātu ceļu. Pa ceļam atrodama neliela, mīlīga kapela, kurā ir pašapkalpošanās zīmogs un kur Dieviņam tiek uzspēlēta dziesma vesterna stilā.
Ir klāt vakars un tiek sasniegta Pontevedra. Auberģis, pilns ar ļaudīm. No kādām 50 gultasvietām brīvas paliek viena vai divas. Tāds burziņš vēl nav piedzīvots.

Image
Taisot vakariņas, sapazīstos ar 7 portugāļiem, kas katrs izgājuši no savas mājas, lai satiktos un kopīgi pievārētu camino. Šie vāra makaronus un laipni piedāvā eļļu, kas man tiešām ir vajadzīga. Pie vakariņu galda sapazīstos ar pāris amerikāņiem un ungāru Baležu, kas nāk camino primitivo (franču) un caur Santjago tālāk dodas uz Porto. Šodien nogājis 45km un jau septīto dienu pēc kārtas pa lietu. Viņš pastāsta, ka ir gulējis arī refudžio – atšķirība no auberģa – tā ir tikai guļvieta, bez dušas, virtuves un veļas mazgātuves. Skarbi gan, šādu pieredzi nekārojas.

Image

Apmācies

 

Image

Fiats

Sabristajiem apaviem ir paredzēts plauktiņš priekštelpā. Kopā ar pārtiku tiek iegādāta biezākā atrodamā avīze, lai palīdzētu botām izžūt.
Plkst. 22 gaismas tiek izslēgtas un visi dodas pie miera.
Nopriecājos par zudušajām muguras sāpēm un laižos snaudā.

Image

Image

Redondela

Pievārēti aptuveni nepilni 35 kilometri, kas ir divreiz un vēl mazliet vairāk nekā vakar. 🙂

Dienas doma – ja jau reiz līst, tas nekas cits neatliek kā iet.

Advertisements

About gunaomg

Time is never an issue, it's what we do with it. Skatīt visus gunaomg rakstus

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: