Santjago sasniegta. 11.un 12.diena

26.04., 11.diena

Ap pulkstens diviem naktī pamostos un kādu brīdi klausos krācēju korī. Pēc piedzīvotajiem trokšņiem Esposendē šī šķiet kā maigi žūžojoša šūpuļdziesma. Smaidot atkal iemiegu. Ap 5 sāk mosties agrākie gājēji, es izvelku līdz kādiem 7, kad jau puse auberģa rosās. Ārā sirsnīgi līst. Apskatos laika prognozi un gribas priekā gavilēt. Burtiski 2 stundu laikā jābeidzas lietum un būs arī saulīte! Fantastika!

Image

Auberģis

Tā kā vakarā karstais ūdens man vairs nepietika, skrienu sildīties uz dušu. Kamēr sataisos, ir jau pāri astoņiem (astoņos auberģis jāpamet). Esmu palikusi pēdējais pilgrims ciemā, visi pārējie jau ir sen gabalā. Saimnieks uzkrītoši rosās un uzkopj telpas. Protos un pametu viesmīlīgās telpas.

Image

Taisni – ceļš, pa labi – auberģis

Lietus tik tiešām ir mitējies, vien mazliet apmācies un varbūt nokrīt pa kādai retai lāsītei.

Image

Pontevedra

Pontevedra ir ļoti skaista un diezgan liela pilsēta. Auberģis bija pie pašas pilsētas robežas, tādēļ šorīt ir iespēja iziet tai cauri ar svaigiem spēkiem, aplūkot visu skaistumu. Pie baznīcas uzpildu ūdens pudeli un pametu pilsētu. Šodien solo. Pirmos km bez mitas apdzen pa kādam velosipēdistam. Bail lēkt krūmos pie vajadzības, ka neuzskrien kāds virsū.

Image

Ceļš

Pavisam drīz ieraugu abus amerikāņus lēni ejam. Manu, ka tādā gaitā turpinot, pavisam drīz viņus panākšu. Tā kā ir iesilis, piestāju novilkt pončo un pieriktēt atpakaļ pie somas gliemežvāku. Tas aizņem labi ja minūti, taču pa to laiku amerikāņi ir pazuduši. Pilnīgi kā izkūpējuši gaisā. Kur viņi pazuda – tā man paliks mīkla uz visu atlikušo dienu.

Image

Vēl tikai 40 kilometru!

Image

Kājas piekusušas? Lūk, auberģis, kur atpūsties

Tempiņš man ir gana raits, divās stundās novicoju 10km. Neliela ieturēšanās ir paredzēta vēl pēc kādiem 2-3 km. Ir sākusi spīdēt saule. Man parādās pirmās tulznas – uz rokām no drauga Pedro otrā.
Uzrāpjos kārtējā kalnā, atrodu piemērotu pleķīti, kur piemesties, un ieturos. Drīz piestāj kāds riteņbraucējs un spāniski pasūdzas, manuprāt, par to, ka ir nozvēlies no sava zirga un sasities. Pacienāju šo ar cepumu un šķiramies kā draugi.

Image

Tiltiņš

Pāris turpmākos kilometrus pavadu, aprunājoties ar mammu pa telefonu. Piesaulītē uz akmens sildās čūska. Lauku idille.
Pēc noietiem 20 km ir tā, ka kājas knapi var pavilkt. Ar steigu jāmeklē vieta, kur atgūties. Pēc kādām mazpadsmit minūtēm tieku pie soliņa ciemata vidū, kur laižos slīpi. Vairs nekur tālāk negribas iet. Jāsaņemas, jo līdz norunātajai pusdienu vietai – Caldas de Reis – atlikuši vien kādi 3 km.

Image

Pāris no daudzajiem riteņbraucējiem

 

Image

Traktors aizbrauc pa upīti

Šajā pilsētā neizdodas atrast neko izcilu, tādēļ mielojos ar vienu no bēdīgākajām maltītēm šī brauciena laikā – fritētiem kalmāriem, sieru, frī un dažām salātu lapām. Blakus ir auberģis, bet 23km nešķiet pieklājīgs attālums, tādēļ iesim tālāk uz 10 km attālo Valgu. Reljefs ir vēlīgāks, ja salīdzina ar iepriekšējām dienām. Tas labi, jo iekrājies neliels nogurums jau nu ir gan. Pa ceļam vērojams,  kā vietējie strādā uz lauka, lielākoties pļauj zāli un ar mazu traktorīti ved mājās. Viens tāds traktorītis iestūrē tieši upītē un turpina kustību pa to.

Image

Idille

Image

Pilgrims

Kad šķiet, ka līdz Valgai daudz vairs nevarētu būt atlicis, piestāt palūdz pašvaldības policists. Iespiež zīmogu, pieraksta, no kurienes mēs tādi un izstāsta, ka lidz auberģim vairs tik 1km. Prieka vēsts!

Image

Laimīgu ceļu!

Image

Baznīca

Nav tik vienkārši – līdz naktsmājām jāpievārē pamatīgs uzkalniņš. Auberģis mīlīgs un kluss, bez mums vel amerikāņu pāris un kāda dāma gados, varbūt spāniete. Spriežam, ka esam trāpījuši desmitniekā, jo tik tuvu no Santjago diez vai kāds riteņbraucējs vairs piestās un būs klusi un mierīgi. Vietējā bodītē tiek iepirkti vakariņu produkti, samazgājam veļu un ķeramies pie vakariņām. Pēc maza brītiņa dzirdams aizdomīgs troksnis. Pabāžu degunu – kādi 7-8 spāņu riteņbraucēji ir klāt. Te nu bija klusi un mierīgi. Šos par laimi iefīrē atsevišķā istabā stāvu augstāk un viss ir kā cerēts.

Image

Noguris pilgrims

Image

Guļamistaba Valgā

Bilancē noieti 33 kilometri. Atziņa, ja arī bija, ir piemirsusies.

 

27.04., divpadsmitā jeb pēdējā diena
Diena, kurā, ja viss ietu, kā plānots, gribētos iesoļot Santjago. Naktī ir bijis ļoti salds miedziņš, ja ne pat vissaldākais līdz šim. Esmu augšā jau pusseptiņos. Kamēr sataisāmies, ir jau astoņi cauri. Rīts dzestrs, bet patīkams. Ceļš ved lejā no kalna. Aiz neko darīt sāku skaitīt riteņbraucējus. Uzreiz varu pateikt, ka pēcpusdienā pie aptuveni 200 man apnika.

Image

Krāsainas mājeles

Image

Saulaina diena, kā radīta pastaigām

Image

Aitas

Kalni un lejas, šosejas un meža takas, upes. Ainava stipri līdzīga pēdējās dienās redzētajām. Interesants moments ir, ierodoties Padronā. Tur šodien svētki par godu svētajam Migelam, tādēļ pilsētā notiek liels ļembasts. Bultas ieved tirgū, kur nav iespējams atturēties no kaut kā iegādāšanas. Maize, siers un zirņi iegulst pilgrimu rokās. Iespaidīgi ir katli, kuros vārās milzīgi astoņkāji. Zivju un jūras velšu paviljons lūzt no svaigi sazvejotā. Tā jau var pazaudēt bultas, kas arīdzan izdodas. Vēl uz priekšu kādā no skvēriņiem ir uzlikta skatuvīte ar dziedātājiem un dancotājiem.

Image

Padron tirgus

Image

Astoņkājis

 

Image

Zaļumu tirgus Padron

Pusdienas tiek ieturētas diezgan lielā nekurienē, zupa šķiet no galina blanca paciņas vārīta. Toties te ir Wifi un var nosūtīt couchsurfing pieprasījumu Filipam no Lisabonas. Nav lielas cerības, ka šis tik ātri atbildēs, to laiks rādīs. Līdz Santjago vairs nav tālu.

 

Image

Saldējums

Santjago iesoļoju viena pati. Ir diezgan liels nogurums un liela vientulības sajūta. Vēl lielāka tā kļūst, ieraugot katedrāli. Ir tā, ka gandrīz negribas tai tuvoties. Varbūt tā ir nevēlēšanās pieņemt, ka ceļš ir beidzies. Varbūt kas cits. Vientulības sajūtu pastiprina tas, ka pašā Santjago vairs nav nekādu norāžu, tik pierasts bija pie dzeltenajām bultiņām, ka šī pavisam noteikti ir vilšanàs sajūta. Apmaldīties kā izrādās īsti nav kur, visu laiku jādur tik taisni, līdz atdursies pie katedrāles. Pilsēta liela un skaista. Gribētos to vairāk apskatīt.

 

Image

Santjago jau vīd

Pilgrimu ofisā tieku pie apliecības, atvados no sava Pedro un atstāju to tur. Rindā kāds pavecāks vācu pāris, uzzinājuši, ka no Latvijas, stāsta, ka laivojuši pa Gauju un ka nevienam negaršojot tas mūsu melnais balzāms. Viņi uzdāvājuši pudeli draugiem un tie vairs ar viņiem nerunājot.

Naktsmājas pēdējā auberģī – tas var uzņemt ap 250 pilgrimu. Ieejot istabā, skats ir kā kara filmu slimnīcā – katrā pusē ik pa gabaliņam metāla rāmju gultiņas, kopskaitā ap 20. Ar administratori izdodas sarunāt, lai ieliek kādā tukšākā, šeit nav aizņemtas pat puse no gultām. Nakts būs mierīga un rīt sāksies pavisam cits ceļojums. Vēl pagrūti aptvert, ka tas ir viss.

Image

Pēdējie metri

Image

Fināls

Lai gan gājām gana raitā solī, ir palicis iespaids, ka varam apdzīt tikai klibos, čurājošos vai pilgrimus ar bērniem. Gājēju kopumā nebija daudz, Spānijas pusē ir ļoti daudz velosipēdistu. Neticiet tiem, kas saka, ka Portugāles ceļš ir līdzens – tas ir diezgan paugurains.
Vērtīgākais man šajā pasākumā bija pazaudēt laika sajūtu un ikdienišķas raizes. Nezināt, kas šodien par dienu vai kuru dienu jau ejam pēc kārtas.
Jūtu, ka izmaiņas ir (attieksmēs, vērtībās, domu saturā), bet jautājums, vai paliekošas? Ja varētu iet kādu gadu no vietas, varbūt tad. Zinu, ka kādreiz ko līdzīgu noteikti gribēšu atkārtot. Mērķis nav būtiskākais, galvenais ir pats ceļš līdz tam.
Šodien noieti 34 kilometri. Kopā pavisam noieti 287 km 11 dienās, ko, kā pēc tam izrādīsies mājupceļā, var ar vilcienu nobraukt 2,5 h, bet nolidot nepilnās 20 minūtēs.

Image

Rinda pēc compostellas

Image

Lielākais auberģis līdz šim

Image

Spāņu ātrvilciens

Advertisements

About gunaomg

Time is never an issue, it's what we do with it. Skatīt visus gunaomg rakstus

One response to “Santjago sasniegta. 11.un 12.diena

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: