Igaunijas knišļus barojot

Ievadu tam visam izcili aprakstījis Dzintars. Nevaru ne apstrīdēt, ne piekrist, jo nav vairs prātā, kā tas viss notika. Fakts ir tāds, ka pagājušā gada nogalē piekritu startēt Eiropas čempionātā rogainingā, kas notiek 2014.gada pirmajā jūnija nedēļas nogalē. Mani uz “jā” vārda teikšanu pamudināja a) jauna pieredze, b) iespēja to darīt tīkamā kompānijā (kas nav mazsvarīgi, jo kopā jāpavada teju divas diennaktis). Komadas sastāvs – ežu komandas biedri Dzintars (viņš arī komandas kapteinis), Imants (BNB komandieris) un no skrējēju ballītēm iepazītais Kristaps (rogaininga rezidences saimnieks). Tā kā ne es kapteinis, ne man auto, ne telts, piesakos uz vakariņu sarūpēšanu.

Image

Pie Munameģa, visi kaut ko aizdomīgi kasa aiz auss. Igaunijas odi šķiet daudz badīgāki par vietējiem.

Image

Pa ceļam. Visi vēl priecīgi, jo neko nenojauš.

Piektdien pēc darba visi sastopamies, lai mērotu ceļu uz Oravu ar BNB (baltais ņergu busiņš). Maršruts vijas netālu gar Munameģi, tādēļ nevar laist garām iespēju tajā uzrāpties, nekas, ka tornis pirms dažām minūtēm aizslēgts un neko no skaistās peizāžas redzēt nevar. Tikuši galā, piereģistrējamies (nedaudz uzjautrinoši ir, kā igauniete cenšas atkārtot komandas nosaukumu “Eža kažociņš”), puiši uzslien naktsmītni. Lai arī ir vēls, šie vēl dodas skrējienā. Es, kam patīk laikus iet gulēt, palieku mājās šmorēt – menu paredzēta pasta ar dārzeņiem. Telšu pilsētiņā letiņu ka biezs. Odu un knišļu arī. Vakarējām līdz tumsiņai, līdz neliels lietutiņš sadzen teltī. Nakti diez ko labi neguļas, jo telts ir pilna ar knišļiem, kas pie katras iespējas kāri sūc gulēt sataisījušos asintiņu. Brīdī, kad man ir izdevies beidzot atslēgties, Dzintars sāk knosīties un izdomā pārkrāmēt somu.

Image

Telšu pilsētiņa

Image

Uz prīmusiņa top pasta party

Rīts nāk kā atbrīvošana. Prieks tikt laukā no telts. Lēnu garu rosāmies, līdz ir klāt pulkstens 10 un kapteinis iet pēc kartēm, lai varam sākt plānošanu. Tā kā mēs no cukura, uzreiz atmetam kartes ziemeļrietumu daļu, kur plešas purvs. Ieplānojamies atlikušajā kartē. Starts, orientieristi sadalās divas straumītēs. Bišķi paskrienam, lai nebūtu jāgaida rindā uz atzīmēšanos pirmajā punktā. Laiks ir saulains un jauks.

Image

Plānošana

Image

Ābols pirms starta, lai soma vieglāka

Apmeram pēc 2h sparīgas soļošanas jūtu, ka briest ziepes – man berž papēžus. Ūdens punktā piestājam uz tehnisko apkopi. Nolīmēju ar leikoplastu papēžus un nomainu zeķes. Šitās pārāk plānas. Odi momentā ir klāt un mielojas, ko spēj. Kopīgiem spēkiem izdodas atrunāt Dzintaru no pēkšņas vēlmes ieiet purvā pēc vairākiem punktiem, attiecīgi nogriežot citu vēlāku gabalu, kas sanāktu mazāk vērtīgs. Negribam slapināties un pārpūlēties. Punkti raiti atrodas viens aiz otra, pat tādos biezokņos, kur man vispār nav skaidrs, kā noorientēties. Protams, iebradātās ziloņu takas šur tur palīdz izvēlēties virzienu. Dzintaram ir gan čujs, gan ņuhs, gan poņa.

Image

In the action

Pēc četru stundu blandīšanās esam nopelnījuši nelielu atelpu. Piestājam ūdens punktā, kas ierīkots māju pagalmā. Ūdens pasmeļams no akas. Mazliet ieturamies ar to, kas nu kuram ir paķēries līdzi. Pūtināmies kādas 10 minūtes un tad dodamies tālāk.

Image

Romantiskākais dzirdināšanas punkts

Image

~10 min atpūtas pauze ar iestiprināšanos, kāju inspekciju un ūdens uzpildi.

Ejot garām kādai lauku sētai, nevar nepamanīt tās dīvainos iemītniekus – strausu un lamas. Ir vēl šādi tādi dzīvnieki, interesanta saimniecība. Kopumā ejam labi, stundā ņemam mazliet vairāk nekā 10 punktus. Pa vairākiem lāgiem izejam no kāda un ieejam citā rajonā. Tas tikai ilustrē to, kādus gaisa gabalus sanāks kopumā pievārēt. Nokātojuši kādas 4 stundas, taisam nākamo atpūtas pauzīti. Tai par piemērotu vietu tiek izvēlēts nokritis koks mežā, uz kā apsēsties vai pret ko atstutēt muguru. Kārtējais barošanas punkts – mēs barosim odus. Man ir teorija, ka kādā brīdī tu esi tā sakosts, ka tas vairs īsti netraucē. Otra teorija – kad odi sakož, baisi niez. Ja paciešas 20 minūtes, tad vairs neniez, galvenais nekasīties. Pārbaudīju dzīvē – pietiek jau ar kādām 8-10 minūtēm. Turklāt odi ir daudz patīkamāki kodēji par knišļiem – var atrast arī gaišās puses.

Image

Galvenais, lai nātres nesadzeļ paduses

Vēl pēc kādām pāris stundām sasniegsim trešo dzirdināšanas punktu, kur uzpildīt iztukšotos ūdens rezervuārus, taču līdz tam vēl laiks un gabals ejams. Izbrienam vairākas pļavas, purvā iebrienam pēc memoriālā punkta ar nr 703, kur par piemiņu uztaisām selfiju.

Selfijs veltīts Aivaram703

Selfijs veltīts Aivaram703

Ūdens punktu sasniedzam ap pusvienpadmitiem jau tumsiņā. Ieraugot fotogrāfu traušamies laukā no mašīnas, atplaukstam smaidā un tuvojamies modeļu gaitā, gatavi iepozēt. Satiekam Inesi un Māri, šie arī smaidīgi. Ir kļuvis vēsāks un no punkta prom dodos, apģērbu kārtu papildinājusi ar termokreklu un plāno lietusjaciņu. Pirmie tumsas punkti ņemas raiti. Sanāk diezgan garš pārgājiens pa ceļu mo 316.punkta uz 702. un pēc tam uz 209. Nakts ir diezgan drēgna, esot vien kādi 10 grādi. Tas ir jūtams, uzvelku arī cimdus. Kamēr kustamies, tikmēr ir labi, bet pauzēs ilgi nosēdēt nevaru – drebulis ķeras klāt. Mums mazliet krities temps, jo komandas biedru pēdām sāk uzglūnēt tulznas. Man šķiet, ka man ir viena maza tulzniņa pie kreisās kājas mazā pirkstiņa, bet es to nevēlos noskaidrot. Nakts romantika ar griezi griezēju, lakstīgalu pogotāju un dzeguzi kūkotāju. Viena otru nomaina, klusums laikam nav nevienu brīdi. Lukturīši kā jāņtārpiņi spīd tumsā.  Pie debessmalas rotājas milzīgs augošs mēness, dzeltens kā sviesta pika; kādu brīdi priecējis, nokrīt aiz horizonta un atstāj mūs tumsā.

Image

Liepas satumst. Lapās apklust vēji, Savāds gurdums zāli lejup māc..

Image

Fotogrāfs? Izliekamies, ka mums nekas nesāp un smaidam.

Diezgan raiti turpinām, ja neskaita to, ka gaitā vērojamas klibošanas pazīmes. Kādā brīdī, punktu meklējot, dzirdu mūziku, kas skan no starta/finiša vietas, un mani pārņem vājums – finišs tik tuvu, bet mums vēl jāriņķo? Knišļu pilnā telts nevilina, saņemos un turpinām darboties. Viena neveiksme jau pret rītu, kad neizdodas atrast punktu. Kāda no tulznām jau ir plīsusi un komandas ātrums ir vēl lēnāks. Vienu brīdi atskatos uz Kristapu un nevaru novaldīt smieklus. Viņa gaita atgādina vampīru, kas zogas pie upura. Principā mēs visi defilējam kā supermodeļi, jā gan. Svīst gaismiņa un es priecājos par to, ka drīz paliks silts. Uzkāpjam augšā kalniņā, lai paņemtu 202.punktu un čaļi turpat pie punkta nokrīt, lai pagulētu. Man ir auksti un kož odi, gribas kustēt tālāk. Pulkstenis rāda ap sešiem no rīta. Šeit noturam ātro sapulci un pieņemam lēmumu pieņemt realitāti (cīnītāji vairs nesam) virzīties palēnām finiša virzienā. Saulīte ir iesildījusi, tādēļ, gari nedomājot, metu savu karti zemē pļavmalā blakus pārējiem un traušos virsū, lai sekunžu laikā acis būtu aizkritušas. Nerūp vairs ne odi, ne knišļi. Pa šo brīdi man tiek tā sakosta mugura, ka jutīšu to vēl pāris dienas. Ilgi gulēt neļauj kapteinis – jādodas pretim uzvarošām beigām. Jāpievārē gara purva stiga. Brienot pa to, jūtu, ka acis krīt ciet un pie viena neuzmanīga soļa būšu garšļaukus sūnās. Pa ceļam paņēmuši vēl 3 punktus, klibojam uz finišu.

Image

Sofa time

Image

Karte ir tieši tik liela, lai uz tās saritinātos

Mazliet pēc plkst. 9.00, kopumā pievārējuši 85km un salasījuši 157 punktus, finišējam, pēdējā kilometrā izdodas apdzīt komandu, kuras biedrs klibo vēl bēdīgāk un viņa sejā ir nojaušams daudz sāpju. Mūsu finišs (uz brīdī savācāmies un neklibojām) un pasākuma noskaņa ir iemūžināti arī video.

Turpat satiekam citus finišējušos letiņus, uzņemam zaudētās kalorijas, ieslīdam ezerā atveldzēties un dodamies mājup.

Bija laba pastaiga un puiši jau sakās, ka šī lieta ir palikusi nenokārtota. Man par to šaubas nebija jau pastaigas laikā. 🙂 Uz atgriešanos mežā!

 

Advertisements

About gunaomg

Time is never an issue, it's what we do with it. Skatīt visus gunaomg rakstus

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: